Де у Дніпрі може з’явитися новий житловий комплекс

Опубликовано Треплов Валерий - сб, 22/06/2024 - 11:06
1

Вулиця Паторжинського, відома колись як Нагірна, протягом століть була свідком історії міста. Її затишні бруківки та старовинні будівлі 19 століття протягом багатьох років зберігали неповторну атмосферу минулого. Проте, місто не стоїть на місці, і сьогодні вулиця Паторжинського переживає період активного оновлення. Наразі тут готується нове будівництво, – пише «Наше Місто» з посиланням на фейсбук-сторінку Владислава Сосника.  

На зміну затишним одноповерховим будинкам, збудованим у 1890-х роках та пізніше, приходять сучасні багатоповерхові комплекси. Таким чином, старі будівлі нерідко зникають під потребою  нового будівництва.

З літа 2023 року будівля на вулиці Паторжинського, яка протягом століття слугувала житлом для багатьох людей, почала готуватися до знесення.

Цей будинок, зведений понад 100 років тому як прибутковий, був свідком бурхливого розвитку міста. На його нижньому поверсі розміщувалися кухня та їдальня, а верхні поверхи здавалися в оренду окремими помешканнями. Фотографії будинку Владислав Сосник опублікував у фейсбук-спільноті «История в фотографиях. Екатеринослав-Днепропетровск».

1

Після Другої світової війни життя в історичному будинку на вулиці Паторжинського зазнало змін. Він перейшов у розряд комунального житла, а до його первісного вигляду додали прибудови з окремими входами та балконами.

Хоча будинок пережив жахіття війни, йому вдалося встояти. Після звільнення Дніпра його ретельно відремонтували, і протягом багатьох років він слугував затишним домом для своїх мешканців.

На перехресті вулиць Паторжинського та Південної планується масштабне будівництво – тут з’явиться новий багатофункціональний комплекс. За деякими даними, він отримає назву West Hill і займе цілу ділянку на перехресті. Цей проект стане продовженням вже відомого МФК Ermolaev Center, який знаходиться неподалік. Існує також ймовірність, що новий комплекс успадкує назву свого “сусіда” і буде називатися Ermolaev Center II.