Перевіряти військовий квиток і доставляти до ТЦК: з 18 травня поліція отримає нові повноваження

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 13/05/2024 - 14:42
Дніпро

З 18 травня 2024 року набуває чинності новий закон 3633-IX про посилення мобілізації (законопроект 10449). Згідно нового закону, поліцейські зможуть перевіряти у чоловіків військовий квиток, затримувати і доставляти до ТЦК, а також вносити дані про так званих “ухилянтів” до баз даних. Про це повідомляє 49000.

Ось основні зміни, які вносить закон:

  • Перевірка документів: Поліцейські зможуть перевіряти наявність у чоловіків 18-60 років військового квитка та інших документів, що посвідчують особу. Це можна буде робити не лише на блокпостах, але й в будь-якому місці.
  • Доступ до даних: Поліцейські та представники ТЦК зможуть через систему “Оберіг” перевірити, чи стоїть особа на військовому обліку та чи отримувала вона повістку. Також вони матимуть доступ до інформації про місце реєстрації та роботи особи.
  • Затримання та доставка до ТЦК: За зверненням ТЦК, СБУ або розвідки поліція бере участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками ТЦК, а також зможе затримувати та доставляти до ТЦК осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, пов’язані з мобілізацією (наприклад, не з’явилися за повісткою).
  • Обмеження права керувати авто: Якщо ТЦК не зможе доставити особу до ТЦК, їй можуть обмежити право керувати транспортним засобом.

Важливо зазначити, що:

  • Механізм виконання обмеження права керувати авто ще не визначений.
  • Координацію дій щодо мобілізації в межах області здійснюватимуть обласні військові адміністрації.
  • Кабмін має розробити порядок взаємодії між органами влади та ТЦК з питань мобілізації.