Зацікавленість жителів Дніпра папугами зростає: вартість екзотичних птахів на ринку

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 01/04/2024 - 12:25
о

Багато городян віддають перевагу папугам, а не собакам і кішкам. І це зрозуміло!  Крилатих вихованців не потрібно вигулювати, а з деякими екзотичними птахами можна і поговорити. Щоправда коштують ці “говоруни” недешево. Тому найпопулярнішими і затребуваними видами залишаються хвилясті папужки, яких можна придбати за кілька сотень гривень. Повідомляє про Новини Дніпра сайт “Наше місто”.

Найчастіше дніпряни утримують саме хвилястих папужок. Їх продають практично у всіх зоомагазинах і зооринках. Придбати таку пташку на дніпровському зооринку за автовокзалом можна за 400-500 гривень (самці більш затребувані й тому коштують дорожче).

Нерозлучників на цьому ж ринку продають по 800 гривень за птаха, а за ожерелового папугу просять 5000 гривень. В інтернеті тропічних птахів можна купити трохи дешевше.

Ну а за найрідкісніших птахів потрібно викласти цілий статок.

Топ найдорожчих птахів виглядає так:

  • блакитний ара – 30-50 тисяч доларів;
  • гіацинтовий ара – 10-30 тисяч доларів;
  • чорний пальмовий какаду – 8-12 тисяч доларів;
  • молуккський какаду – 3-5 тисяч доларів;
  • рожевий какаду – 1200-1500 доларів;

Про особливості утримання птахів “НМ” розповів Олександр Пономаренко, зоолог, кандидат біологічних наук.

– Що більший папуга, то складніше його утримувати, – зазначає зоолог. – Найпростіший догляд за хвилястими папужками. Вони зерноїдні і тому з кормом для них немає проблем. А великі папуги вимагають особливого раціону. Потрібно багато плодів горіхів. Бувають складнощі з виведенням пташенят. Загалом догляд непростий і дорогий. Зате й радості від таких птахів більше. Сірий жако, приміром, імітує до 300 слів. Фактично має інтелект дитини двох-трьох років.

Зоолог нагадав, що папуга Крамера фактично вже “прописався” в Україні.

 

– Дійсно, цей папуга оселився на південному заході України, – констатує фахівець. – Вид показав високу пластичність, став поліфагом. Виганяє з дупел інших птахів. Дзьоб у нього міцний і змагатися з ним складно. До Дніпра цей папуга поки що не дістався. Все-таки клімат у нас жорсткіший, ніж у Чернівцях, але не виключено, що папуга Крамера з’явиться і в нашому регіоні.