Поради з безпечної їзди навесні: Шини - міняйте за погодою, а не за календарем

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 01/04/2024 - 13:25
о

Весна в розпалі, а це означає, що настав час подбати про безпеку на дорогах. Один із найважливіших факторів – заміна зимової гуми на літню. Але коли саме це потрібно зробити? У цій статті Дніпровська порадниця розбереться, чому важливо орієнтуватися на погодні умови, а не на календар, та як не пропустити момент для "перевзуття" вашого автомобіля.

Навіщо і коли міняти гуму – просте пояснення

Очевидно, що шини потрібно змінювати після їхнього зносу, щоб зменшити ризик потрапити в аварію під час гальмування або активного маневрування. Сезонна зміна шин також пов'язана з безпекою: зимова гума потрібна для їзди по снігу і має відповідний склад і малюнок протектора. Літні шини "дубіють" на морозі, що загрожує втратою контролю над автомобілем. У тому випадку, коли міняти зимову гуму з приходом весни автомобіліст не вважав за потрібне або забув, вона буде дуже м'якою, а протектор стрімко деформується. У результаті гума швидко прийде в непридатність.

Коли міняти гуму на літню – заощаджуйте свої гроші

Вкрай важливо не пропустити момент для сезонної заміни шин. Відповідь на питання, коли потрібно міняти гуму на літню, залежить від погоди. Справа в тому, що зимові шини розраховані на температури не вище 7 градусів. Відповідно, коли на вулиці протягом тижня градусник показує вище за 5 градусів, тоді і потрібно змінити шини на літні.
Існує категорія водіїв, для яких те, за якої температури змінювати гуму, не є ключовим фактором. Вони орієнтуються на календар та знімають зимові шини під кінець квітня, щоб уникнути черг на СТО. Робити в такий спосіб не рекомендується, бо за високих температур гума може неабияк постраждати.

Коли міняти зимову гуму на літню в Україні – що каже закон

Нині в Україні, на відміну від багатьох інших країн, немає конкретних офіційних норм щодо того, коли змінювати гуму згідно із законом. Відповідно, жодного покарання за несвоєчасне сезонне "перевзуття" автомобіля немає. Але це не скасовує вищезгаданих рекомендацій, які допоможуть вам заощадити на купівлі нових шин, а також уникнути неприємних ситуацій на дорозі.

За матеріалами Дніпровська Порадниця.