Міністерство економіки України оновило Класифікатор професій, додавши 50 нових назв посад. Серед них – такі актуальні напрями, як демінер, нутриціолог, відеограф і навіть аналітик із захисту критичної інфраструктури, пише “Наше місто” з посиланням на Мінекономіки.
Як зазначила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, таке рішення спрямоване на адаптацію ринку праці до сучасних викликів, включаючи наслідки війни та зміну вимог у різних сферах.
Основні зміни
- Сфери медицини та науки: додано професії “Нутриціолог” та “Професіонал з медичної статистики”.
- Сфера правосуддя: перейменовано 52 посади, наприклад, “Юрисконсульт” став “Юрисконсульт (радник юридичний)”.
- Медіа та комунікації: нові професії включають “Автор текстів (копірайтер)”, “Відеограф” та “Автор промов”.
- Техніка та технології: з’явилися “Майстер з експлуатації та ремонту роботизованих систем” і нові посади в галузі критичної інфраструктури.
Водночас скасовано 42 застарілі назви, такі як “Інструктор з організації роботи народних дружин”, а також змінено 34 професійні назви, щоб відповідати сучасним реаліям.
Також, внесено нові назви професій:
- Майстер з обслуговування та ремонту роботизованих і мехатронних систем (ініціатива Міністерства економіки).
- Оператор Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (запропоновано Державною службою з надзвичайних ситуацій).
- Агент станційний і Оператор при черговому по району (залізничний транспорт) (розроблено Міністерством розвитку громад та територій).
- Менеджер (управитель) спортивної діяльності (ініціатива Міністерства молоді та спорту).
Чотири нові посади для захисту критичної інфраструктури від Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, зокрема:
- Аналітик з оцінки ризиків, загроз та стану захищеності об’єктів критичної інфраструктури;
- Фахівець із захисту та стійкості об’єктів критичної інфраструктури.
Чому це важливо
Оновлення Класифікатора професій відкриває нові можливості для працевлаштування, сприяє розвитку сучасних напрямів діяльності та допомагає інтегрувати український ринок праці у світові стандарти.
Таким чином, на сьогодні до Класифікатора включено понад 9 тисяч професій, систематизованих за рівнем кваліфікації та складністю робіт. Це означає, що громадяни мають ширший вибір кар’єрних можливостей у різних галузях, які відповідають новим реаліям.