Якими напоями категорично не можна запивати ліки

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 15/05/2024 - 18:53
р

Хоча вода – найкращий вибір для запивання ліків, багато хто не знає про існування напою, який категорично не можна вживати з медикаментами. Про що мова, розкаже кореспондент «Наше місто» з посиланням на РБК Україну.

Важливо пам’ятати, що грейпфрутовий сік категорично не можна використовувати для запивання ліків. Він може вступати в небезпечну взаємодію з багатьма препаратами, знижуючи їхню ефективність або посилюючи побічні ефекти.

До переліку ліків, з якими не можна вживати грейпфрутовий сік, належать:

  • Антидепресанти.
  • Ліки від високого тиску.
  • Антибіотики.
  • Ліки для розрідження крові.

Чому сік взаємодії з певними ліками?

Грейпфрут містить речовину, яка може блокувати фермент, що відповідає за розщеплення певних ліків в організмі. Це може призвести до того, що ліки не будуть розщеплюватися належним чином, що, в свою чергу, спричинить значне підвищення їх рівня в крові. Це, в свою чергу, може призвести до небезпечних побічних ефектів.

Інший ефект полягає в тому, що грейпфрут може блокувати всмоктування ліків у кишечнику, і якщо ліки не всмоктуються, терапевтичний ефект може не настати.

Як вирішити проблему

Перед вживанням грейпфрутового соку, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем або фармацевтом, якщо ви приймаєте будь-які ліки.

Можливо, ваш лікар порадить вам обмежити споживання цього соку або вибрати альтернативні продукти.

За матеріалами Наше Місто.