З 1 лютого зміниться порядок виплат сім'ям полонених і зниклих безвісти

Опубликовано Треплов Валерий - пт, 24/01/2025 - 14:43
1

Із 1 лютого стають чинними зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. Так родини зниклих безвісти військовослужбовців або тих, які потрапили в полон, можуть отримувати суттєво менші виплати. Йдеться про скорочення допомоги фактично вдвічі. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради

Виплати скоротяться: з 1 лютого зміниться порядок нарахування коштів родичам військових, які потрапили в полон або зникли безвісти
 Із 1 лютого стають чинними зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” стосовно скорочення виплат родичам військових, які потрапили в полон або зникли безвісти   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2011-12#Text

Військовослужбовці мають право оформити особисте розпорядження, де самостійно вказують, хто саме отримуватиме виплати у разі їх зникнення чи потрапляння в полон.

Якщо такого розпорядження немає, з 1 лютого 2025 року гроші розподілятимуться так  
 50% грошового забезпечення поділяється рівними частками між особами першої черги: дружиною (чоловіком), законними представниками неповнолітніх дітей, дітьми з інвалідністю з дитинства чи їх законними представниками, а також батьками військового (крім тих, хто отримує від нього аліменти, і батьків, позбавлених батьківських прав).
  Якщо у військового немає осіб першої черги, 20% грошового забезпечення поділяється рівними частинами між особами другої черги: повнолітніми дітьми, рідними братами і сестрами, якщо військовий є їх законним представником.
  Невиплачена частина коштів (50% або 80%) залишається у військовій частині та виплачується військовому після повернення з полону чи у разі, якщо він знайдеться.
  Особисті розпорядження допомагають встановити справедливий порядок розподілу виплат. Військовий може визначити, хто саме і в якій частині отримає кошти у разі його зникнення.
  Якщо військовий загине або буде оголошений судом померлим, невиплачена сума включається до складу спадщини.
  При цьому зазначено, що члени сімей військових, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військову частину або дезертирували, права на виплати не мають.