Влітку можуть повернутися відключення світла: що кажуть в Міненерго

Опубликовано Треплов Валерий - вт, 14/05/2024 - 10:42
Дніпро

У Міненерго попереджають про можливе повернення графіків відключень електроенергії вже влітку. Водночас може підвищитися і тариф та електрику для побутових споживачів. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний»

Як пояснила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук, повернення влітку графіків відключення світла залежить від погодних умов. Так, влітку через підвищення температури люди частіше користуються кондиціонерами. Це створює додаткове навантаження на енергетичну систему, яка серйозно постраждала після російських обстрілів.

За словами Гринчук, нелегким буде і наступний опалювальний сезон. Тому є ймовірність, що відключення застосовуватимуть і в цей період.

«Враховуючи пошкодження внаслідок російських обстрілів, упродовж наступного опалювального сезону прогнозується значний дефіцит. Тому можуть бути відключення електроенергії в побутових споживачів", - прокоментувала Гринчук. 

Окрім того, найближчим часом можуть підняти тариф на електроенергію для побутових споживачів. Прогнозується, що він зросте з 2,68 грн/кВт до 3,50 грн/кВт.

«Ми зараз активно готуємося, активно розраховуємо в тому числі ті ресурси, на які ми можемо покладатися в підготовці до наступного опалювального сезону. І очевидно, що незначне підвищення тарифу все-таки відбудеться. Просто зараз рішення ще не прийнято. Тривають дискусії, розрахунки, але скоріше за все це відбудеться», — сказала Гринчук.