Українські миротворці показали свою ефективність за кордоном. А щоб світ допоміг Україні, вона має зробити один крок – кропивницький депутат-пропозиціонер Вадим Нікітін

Опубликовано Дмитрий Луцков - пт, 18/02/2022 - 12:52
Никитин

В День вшанування учасників бойових дій на території інших держав ПРОпозиціонери Клуб провів дискусію, присвячену українським миротворцям. Волонтер Вадим Нікітін, який кілька років очолював Кіровоградський обласний центр допомоги учасникам АТО, а нині обраний депутатом Кропивницької районної ради від партії “Пропозиція”, поділився власними думками.

Пропозиціонер переконаний, що українські миротворці дуже добре себе зарекомендували у залагодженні багатьох локальних конфліктів. Героїчною можна вважати їхню участь у врегулюванні Югославської кризи в середині 90-х років.

“Що стосується миротворців України, то про їхнє значення треба запитати у десяти тисяч боснійських мусульман, мешканців міста Жепа, який охороняли 79 українських миротворців з 240-го окремого спецбатальйону під командуванням полковника Сергія Мовчанюка у 1995 році. Під час громадянської війни в Боснії армія боснійських сербів вчинила геноцид понад 8000 боснійських мусульман у Сребрениці. І 570 миротворців Голландії не змогли, на жаль, захистити мирних мешканців. Наступною метою боснійських сербів був розташований поряд анклав Жепа. Але українським миротворцям вдалося вивезти звідти всіх цивільних мешканців і врятувати їм життя”, – підкреслив Юрій Нікітін.

Він нагадав, що партія “Пропозиція” зосереджує свою роботу на питаннях місцевого самоврядування. Однак відповідно до її програми, центральна влада має гарантувати безпеку і захист держави від зовнішнього ворога. Але вона, на жаль, задіює не всі міжнародні важелі, зокрема, і миротворчі, для завершення війни, вважає кропивницький депутат:

“Дайте відповідь самі собі на таке запитання – як ви ставитесь до того, щоб зараз, коли ми маємо загрозу продовження вторгнення в Україну російських військ, на порятунок нашого з вами життя, життя наших дітей, рідних і близьких прийшли миротворці армії США, Європи, Балтії і всіх дружніх країн? Я думаю, що ніхто би не відмовився. Факт визнання ООН війни надає право країні-члену вимагати від Організації Об’єднаних Націй направлення миротворчого контингенту для виконання миротворчої операції. Але ми не чомусь не визнаємо факт війни. Відтак у нас немає юридичного права звернутися до ООН щодо надання нам миротворчого контингенту”.

Вадим Нікітін наполягає на впровадженні воєнного стану і додає, що без нього з правової точки зору застосування Збройних Сил в антитерористичній операції є сумнівним. А це ставить під загрозу правовий статус учасників АТО. Він також наголосив на ключовій ролі добровольчих батальйонів, які першими стали на захист України.