Україна повернула з окупації додому ще трьох дітей

Опубликовано Треплов Валерий - вс, 24/12/2023 - 14:17
у

Україна повернула ще трьох дітей з тимчасово окупованих територій. Наразі усі троє вже перебувають в безпеці, на них чекає відновлення та повернення до нормального життя.

Про це повідомляє голова організації Save Ukraine Микола Кулеба.

Як відзначив Кулеба, це була 14 рятувальна місія організації, впродовж якої вдалось повернути додому 14 дітей, семеро з яких були позбавлені батьківського піклування.

Серед повернутих дітей - 8-річний Єлисей, який на початку повномасштабного вторгнення проживав разом з бабусею на окупованій частині Херсонської області. Мама на той момент жила в Одесі. Після смерті бабусі окупанти одразу помістили дитину в інтернат. За ним поїхала двоюрідна сестра, втім дитину їй не віддали.

"Потрібно було діяти, бо якщо дитина пів року перебуває на території Росії без батьківського піклування, їй надається відповідний статус, що дозволяє віддати в російську сімʼю або обрати інший спосіб влаштування. Тож наша команда зробила все, для того, щоб мама отримала необхідну медичну допомогу і змогла забрати дитину з окупованої території", - пояснив Кулеба.

Дорогою жінці довелось пройти через допити ФСБ, співбесіди та інші перепони.

Разом з Єлисеєм повернулись двоє 18-річних братів Андрій та Михайло. Обидва сироти, які до початку війни виховувалися в прийомній родині на окупованій території.

"Після настання повноліття хлопці зрозуміли, що дуже скоро окупаційна влада відправить їх воювати проти своїх. В Україні вони обоє були у розшуку як безвісти зниклі", - відзначив Кулеба.

За матеріалами РБК-Україна