У січні запрацює "артилерійська коаліція" з підтримки України: що відбувається

Опубликовано Треплов Валерий - вс, 24/12/2023 - 16:07
j

Західні партнери нашої держави створили ще одну коаліцію з підтримки України – цього разу артилерійську. Свою роботу вона розпочне у січні 2024 року у Парижі, головне завдання полягає у посиленні вогневої міці української армії.

Зокрема, заплановано роботу з впровадження управління вогнем  САУ Caesar із застосуванням штучного інтелекту. Подробиці розкрили у Міністерстві оборони України.

Як зазначив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк у ході зустрічі з делегацією Сенату Франції, Коаліція артилерії з посилення української армії розпочне роботу у січні 2024 року у Парижі.

За словами Гаврилюка, для України вкрай важливим є посилення вогневої міці завдяки постачанню союзниками артилерійських систем, зокрема,  самохідних артилерійських установок Caesar.

"САУ Caesar у бою продемонстрували високу ефективність, точність", – констатував посадовець.

У Міноборони також сповістили, що на 2024 рік заплановано випробування управління вогнем САУ Caesar із застосуванням штучного інтелекту. Це, як очікується, дозволить скоротити використання боєприпасів на пристрілку і ураження цілей на 30%.

Гаврилюк також звернувся до французьких депутатів з закликом посприяти у збільшенні кількості боєприпасів до САУ Caesar.

За матеріалами OBOZ.UA