Дата, традиції та історія зворушливого свята: коли в Україні День Матері

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 04/03/2024 - 09:25
о

День матері вважається одним із свят з найзворушливішою історією. Мати є найважливішою людиною у житті кожного, вона завжди готова зрозуміти тебе, простити беззаперечно кохати, незалежно від обставин. Коли в Україні відзначатимуть День матері у 2024 році, як виникло це свято та які традиції пов’язані із цим днем, – розповість «Наше Місто».

Історія свята не менш емоційна, ніж сам день. У 1908 році американка Анна Джервіс із Філадельфії висунула ідею вшановувати матерів у пам’ять про свою передчасно померлу матір. Анна почала листуватися з державними установами та законодавчими органами, направляючи свою пропозицію видатним особам з метою встановлення одного дня на рік для вшанування матерів.

І усі її зусилля були не даремні: у 1910 році штат Вірджинія офіційно визнав День матері святом. Пізніше його почали святкувати і в інших штатах та країнах.

Коли в Україні відзначають День матері

В Україні свято, як і в численних інших країнах світу, відзначають у другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 1999 року. У 2024 році День матері в Україні буде відзначатися 12 травня.

Основною традицією свята є щирі вітання матерів. Їм дарують квіти, подарунки, висилають листівки та вірші, виражаючи повагу і любов до матерів за їхню доброту, безмежну турботу, терпіння, любов і відданість. Ті, хто рано втратив матір, вирушають з квітами на їхні могили, щоб вшанувати пам’ять найдорожчої людини.

За матеріалами Наше Місто.