Як не стати жертвою гострих кишкових інфекцій?

Опубликовано Треплов Валерий - пт, 28/06/2024 - 13:25
о

Лихоманка, нудота, втрата зору – це симптоми небезпечної інфекції ботулізму. Хвороба підступна і може навіть спричинити смерть. З початку  року в Україні зареєстровано 24 випадки ботулізму, серед яких один – летальний. Як вберегтись від гострих кишкових інфекцій, коли влітку небезпека чатує на кожному кроці?ф

Рівень захворюваності на ботулізм і сальмонельоз зростає саме у спекотні, літні дні, коли дотримуватись температурного режиму зберігання харчів буває проблематично. Дніпряни про небезпеку знають і стараються не ризикувати, купляючи їжу на стихійних ринках.

«В магазині або тільки в перевірених своїх уже в кого ось молоко 8 років беру в одних і тих самих людей, овочі теж в 2-3 людей однаково беру, так, що стихійні ринки де вони продають то ні, не беру ні в якому разі», — розповіла дніпрянка Марія.

А ось свіжі фрукти та овочі полюбляють брати на базарах, бо вважають, що в них немає нітратів  на відміну від магазинних.

«А на ринку я можу знайти типу все це, що було вирощено природньо, без якихось інших домішок», — пояснив дніпрянин Дмитро.

Ботулізм можна підхопити, скуштувавши, наприклад, в’ялену рибу чи консервоване м’ясо та овочі. Інфекція підступна і дуже небезпечна.

«Що ви готуєте та що ви купляєте, і те що ви кладете до себе у рота, це особисто, та як засіб масової бойової отрути, подумайте, що ви хочете передати на фронт нашим військовим, подумайте наскільки це безпечно для них, бо це консерва, а це такий продукт, який зберігається тривалий час», — зазначив Віктор Маврутенко, професор кафедри інфекційних хвороб ДДМУ.

Віктор Маврутенко радить пильно дотримуватись технології приготування, роблячи домашню консервацію. Не вживати продукти сумнівного походження. А ще – не наражатись на небезпеку, смакуючи в’ялену рибу, придбану з рук. Втім, крім ботулізму, влітку на людей чатує ще низка кишкових інфекцій, які можна підхопити просто не помивши руки чи скупавшись у водоймі. Це сальмонельоз та лептоспіроз.

«Ліптеспероз — це контактна інфекція, коли ви залазите у воду і там бултихаєтесь, це ставок, тут знов є проблема, що це ставо, куди можуть потрапляти брудні води, в які виділяють наші савці, свині, розумієте, це така проблема», — наголосив Віктор Маврутенко.

У МОЗ повідомляють, поки що показники інфекційної захворюваності на Дніпропетровщині відповідають сезонним рівням і не перевищують середньобагаторічні. За минулий тиждень на гострі кишкові інфекції захворіли 144 людини.

Це на 5% менше попереднього тижня. Інтенсивний показник 4,7 на 100 тисяч населення не перевищує середньобагаторічний. Питома вага дітей до 17 років складає 63%.

І також відомо, що у воді на двох пляжах області виявили бактерії, які можуть викликати гострий кишковий розлад. Інфекцію зафіксували у Підгородному та на пляжі для дорослих у Зеленодольську.

Спалахів холери на Дніпропетровщині немає.

За матеріалами ДніпроTV.