Як не допустити переохолодження дитини

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 12/02/2025 - 14:19
а

Зимова погода може стати справжнім випробуванням для організму дитини. Переохолодження є однією з основних небезпек для малечі у цю пору року. Як уберегти дитину, які симптоми свідчать про переохолодження і що робити батькам  — пояснює лікар-педіатр мережі «ОН Клінік», кандидат медичних наук Гасюк Наталія Іванівна.

Симптоми переохолодження дитини

Переохолодження — це небезпечний стан, який може виникнути, коли дитина довгий час перебуває на холоді. Він є особливо небезпечним для малечі, адже їхній організм швидше втрачає тепло.  Тому батькам важливо знати ознаки цього стану.

-Шкіра може стати блідою або синюшною, особливо на обличчі та кінцівках, сказала лікар-педіатр Гасюк Наталія Іванівна. – Тремтіння або посилене трясіння тіла — одна із перших ознак. Дитина може ставати млявою, втрачати активність.

Під час прогулянки варто періодично перевіряти, чи не холодні у дитини ручки та ніжки. Тривогу має викликати втрата чутливості у кінцівках малюка. Це стається при значному переохолодженні.

-У важких випадках може розвинутися гіпотермія, при якій температура тіла опускається нижче 35°C, що викликає слабкість, сплутаність свідомості, – попередила Наталія Іванівна. – Щоб уникнути переохолодження, важливо стежити за температурними умовами і змінювати одяг дитини за потреби.

Як одягати дитину взимку

Правильний одяг — це один з головних запобіжних заходів від переохолодження. Педіатр наголошує, що для зимових прогулянок дитина повинна бути одягнена в декілька шарів. Так можна легко регулювати температуру тіла, знімаючи або додаючи шари, коли це необхідно.

-Спершу термобілизна, потім теплий светр або кофта, а зверху – зимова куртка або комбінезон, – сказала Наталія Іванівна. – Не забувайте про головний убір, рукавички та теплі шкарпетки, адже через ці частини тіла втрачається багато тепла. Взуття має бути утепленим і водонепроникним, щоб ніжки залишалися сухими.

За вологої погоди необхідно, щоб усі частини одягу були захищені від вітру та дощу, адже навіть при плюсовій температурі вологий одяг може швидко охолодити дитину.


-Обирайте одяг з натуральних тканин (бавовна, вовна) або спеціальних синтетичних матеріалів (термобілизна, фліс), які добре утримують тепло і відводять вологу, – пояснила лікарка. – Більшість тепла втрачається через голову, тому важливо надягати шапку, яка покриває вуха. Вона повинна бути з теплої тканини, наприклад, з вовни чи флісу. Обирайте рукавички та шкарпетки, які добре зберігають тепло, особливо важливо для маленьких дітей, оскільки їхні кінцівки швидше замерзають.

У випадку, якщо дитина все ж таки змерзла, намагайтеся швидко відвести її у тепле приміщення, зняти верхній одяг, укутати в ковдру і дати теплий напій. Це допоможе відновити нормальну температуру тіла і запобігти серйозним наслідкам переохолодження.

Профілактика — завжди краще, ніж лікування. Не зважаючи на нестабільні погодні умови, намагайтеся передбачити можливі сюрпризи природи і підготувати дитину до будь-яких викликів, які може принести зимова пора.

За матеріалами Наше Місто.