Як економити електрику вдома: прості поради для дніпрян

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 15/05/2024 - 08:02
Дніпро

Зараз, коли Україна потерпає від постійних атак ворога на критичну інфраструктуру, особливо важливо допомагати енергосистемі, зменшуючи споживання хоча б у пікові години. Це допоможе зменшити, або взагалі уникнути аварійних відключень. Які є прості та дієві поради, – розповість «Наше Місто».

Розумне енергоспоживання – це додаткова стабільність енергосистеми країни. Години «пік», коли споживання традиційно є найбільшим, з 8 до 10 ранку, з 18 вечора до 21. В цей час необхідно зменшити використання більш енергоємних побутових приладів.

Щоб заощадити споживання, необхідно просто змінити підхід з використання найбільш енергоємних з них.

Бойлер

Бойлер достатньо потужний прилад, споживає 1.5 кВт на годину. Аби розумно використати електроспоживання, необхідно просто нагрівати бойлер на середньому режимі до 55 градусів.

Чайник

Електрочайник – ще один прилад, який входить у ТОП найбільш енергоємних приладів. Він споживає 2,4 кВт за годину. Для економії електроенергії фахівці радять підігрівати таку кількість води у чайну, яка необхідна на цю мить. Також бажано використовувати газову плиту.

Пральна машина

Пральна машина – важливий прилад у побуті. Проте він споживає 2,3 кВт за годину. Тож у «пікові години» треба прати в режимі швидкого прання, яке триває 30 хвилин.

Пилосос

Пилосос споживає близько 1 кВт за годину. Для економії електроенергії можна замінити його звичайним віником.