У Дніпропетровській області продовжує розширюватися бізнес, що пов’язаний з організацією незаконного виїзду громадян з України. У цьому простежується зрощування інтересів криміналу та представників офіційних структур, поставлених державою забезпечувати дотримання законів у міграційній сфері. За цим на Дніпропетровщині належить відповідати Головному управлінню Державної міграційної служби в області, яким перед самим початком війни поставили керувати Богдана Чегіля.
Про це повідомляє 49000.com.ua.
Як показав досвід воєнного стану, закони та обмеження на ділі не працюють. Діє традиційний принцип: чим більше заборон – тим дорожче варто їх обминати. Отже, сьогодні багаторазово виростають доходи всіх хто «в темі» – і чиновників, і криміналу. І начальників, і їхніх бізнес-партнерів.
При цьому місцевий криміналітет отримав унікальну можливість творити будь-яке беззаконня, не боячись бути притягнутим до відповідальності. За будь-якого «шухера» кордону для них відкриті – а там хоч трава не рости. Чим, власне, повною мірою і користується дніпровська братва, яка міцно влаштована і постійно зміцнює свої позиції в європейських країнах.
А замість себе на батьківщині ті, хто втік, залишають надійну зміну, яка й займається розвитком надприбуткового міграційного бізнесу.
В асортименті будь-які документи
Наведемо лише деякі схеми, якими громадянам пропонують організувати перетин кордону. По-перше, оформлення рішення медкомісії. За те, щоб зняти з військового обліку, нібито під легендою її просять 1 400 доларів. Також знадобляться фото паспорта, скріншот з «Дії» та ідентифікаційний код. Кілька днів – і вам напишуть будь-яку хворобу.
«Ми вносимо інформацію до бази, заводимо на вас реальну особисту справу призовника у військкоматі. Все робиться під виглядом того, що ви йдете в добровольці, але комісії не проходите. Тобто ви вільна людина від проходження служби як у мирний, так і у воєнний час. Вам прийде тимчасове військове посвідчення з відмітками «взято на облік» та «знято з обліку». Також буде написано, що ви виключені із реєстру військовозобов’язаних. У комплекті йде пропозиція лікарської комісії», – пропонують міграційні «підприємці».
За п’ять тисяч доларів можуть зробити і опікуном над паралізованим інвалідом першої групи, у якого паралізовано половину тіла. За 4 тисячі можете і самі стати інвалідом.
За дві з половиною тисячі доларів протягом трьох днів оформлять запрошення на навчання у навчальному закладі заднім числом. І навіть видадуть студентський квиток, дані про стипендії на навчання та відстрочку від військкомату, а також дозвіл на виїзд із мокрими печатками.
Також охочих можуть відправити як волонтера за гуманітарною допомогою – це вже близько двох тисяч у.о. За шість годин зареєструють у базі «Шлях» та оформлять дозвіл воїна на міжнародні перевезення у військовий стан.
При цьому для залучення клієнтів кримінал активно використовує злочинні кол-центри, які, за наявною інформацією, створювалися та діють під контролем кримінальних авторитетів. Того ж злодія в законі Сергія Олійника (Умки) – найближчого соратника авторитетного бізнесмена Олександра Петровського (Нарика). Нагадаємо, що обидва від початку війни невідомим чином залишили межі України і влаштувалися в Європі.
Що охороняємо – те й маємо
Навряд чи варто сумніватися, що всі ці та безліч інших схем могли б працювати без участі їх хоча б потурання представників, що контролює держоргани. Але, як в історії про охоронця, що вартуємо – то й маємо. А інакше як пояснити, що голова обласного міграційного відомства Богдан Чегіль, схоже, не в змозі забезпечити порядок у цій сфері.
Адже досвіду йому ніби й не позичати. Незважаючи на досить молодий вік (1984 року народження), Чегіль встиг набратись досвіду в роботі правоохоронних органів. Неважко зауважити, що він завжди намагався перебувати ближче до місць, звідки простіше контролювати оточення. За наявною інформацією, розпочинав свою кар’єру в органах УМВС на Закарпатті у 2005 році. У 2007-2008 працював помічником Нікопольського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області. І до 2015 року був його заступником. Протягом 2015-2018 років був прокурором міста Марганця, прокурором Нікопольської місцевої прокуратури, начальником Марганецького відділу Нікопольської місцевої прокуратури, заступником начальника слідчого управління прокуратури області та начальником управління процесуального керівництва щодо слідчих регіональної прокуратури Дніпропетровська. 2016 року став секретарем Ради прокурорів України.
З 2018-го опрацював заступником директора територіального управління Держбюро розслідувань по Запорізькій, Херсонській областях та АР Крим, виконуючи обов’язки керівника теруправління. До речі, саме ці регіони виявилися захопленими окупантами від початку війни.
Влітку минулого року Чегіль намагався зайняти крісло директора Бюро економічної безпеки, проте не пройшов конкурсу. А тому згодилася і посада голови міграційної служби області.
Главою відомства він став у грудні минулого року. І вже через пару місяців у регіоні почалися скандали, пов’язані з незаконними виїздами на кордон. А судячи з кількості розкритих фактів, зростанням лише офіційно розкритих обсягів грошових потоків та відсутності покарання нескладно зробити висновок про те, що на Дніпропетровщині вже сформувалася система перетворення міграції на налагоджений бізнес під дахом криміналу та виконавцями у погонах.