Влада взялася за регулювання Telegram? Новий законопроєкт зареєстровано у Раді

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 10/04/2024 - 18:25
р

Заборона телеграму – дискусія щодо цього точиться не один місяць. Втім до реальних кроків поки що не дійшло. Нині ж у раді зареєстрували новий законопроєкт. Чи стане він початком кінця епохи телеграму?

Телеграм — став основним джерелом інформації для українців. Та все частіше можна почути, що мессенджер треба заборонити адже він загрожує національній безпеці. Чи згодні з цим дніпряни?

Чи вважаєте ви телеграм небезпечним?

“Головне – фільтрувати інформацію, інакше вона може бути небезпечною”

“Я вважаю, що ні, не треба ні обмежувати, ні забороняти”

“Ні, звичайно, ні”

“Так, напевно, так. Обмежити, але не прибрати”

Здебільшого для отримання інформації українці використовують інтернет – констатують дослідники.

Телеграм займає лідируючу позицію – 44% опитаних використовують цей додаток.

43% – телебачення, але більш старші респонденти. 36% – YouTube, Новинні інтернет-видання обирають 34% українців.

Втім, щодо телеграму, опитування називають сотні чи тисячі різних каналів. Перевага месседжеру в швидкості – пояснюють фахівці.

“Хронологічна стрічка — це те, що ти читаєш — і актуально, і швидко отримуєш інформацію, яку тобі треба. Можеш швидко її переслати. І все про швидкість, про зручність. Такої альтернативи зараз немає”, – зазначив маркетолог Артем Демченко.

Однак ним користуються не тільки українці, а й росіяни. Ворог створює фейкові телеграм канали – про це неодноразово повідомляв центр протидії дезінформації. Список таких, де поширюють кремлівську пропаганду зібрала СБУ.

За обмеження виступає редакторка проєкту StopFake. Вона стверджує – платформа є початком розповсюдження фейків.

“При блокуванні, умовно кажучи, телеграм-каналу, або обмеження його в певних формах, російська дезінформація не зникне. Вона просто перейде на інші платформи, з’являться інші можливості для поширення”, – каже редакторка StopFake Вікторія Романюк.

Із ініціативою заборонити телеграм ще у листопаді 2023 року виступав секретар РНБО України Олексій Данілов. Telegram несе реальні загрози для суспільства – вважають і в ГУР.

25 березня народні депутати  зареєстрували законопроєкт про регулювання платформи. Основною вимогою законопроєкту є розкриття власника платформи.

“Для того, щоб мати можливість, по-перше, притягнути когось до відповідальності, а по-друге, щоб власник платформи мав можливість регулювати контент, який на ній розміщується”, – наголосив адвокат Вадим Кравцов.

Та поки рішення приймається, українці мають самостійно фільтрувати інформацію.

Перевірена та достовірна інформація публікується в офіційних джерелах. Інститут масової інформації щороку публікує “Білий список” перевіренних онлайн-медіа.

За матеріалами ДніпроTV.