У Дніпрі засудили небезпечного злочинця, який крав і ґвалтував дітей

Опубликовано Треплов Валерий - вс, 11/02/2024 - 20:12
Дніпро

У 2008 році було винесено вирок небезпечному злочинцю, винному у зґвалтуванні та розбещенні дітей. Деякі з його злочинних діянь довести так і не вдалося. Подробиці справи розповість "Дніпро Оперативний", посилаючись на кримінальні хроніки тих днів. Імена героїв змінено.

Насильство з погрозами

Одного літнього вечора 2008 року, повернувшись з прогулянки, малий Костя увійшов до ліфту. Двері кабіни вже майже зімкнулися, але раптом туди заскочив чоловік. За декілька секунд він схопив за пояс хлопця та вивів його на сходовий проліт.

Там, погрожуючи вбивством, він наказав зняти Кості шорти. На сльози та прохання дитини відпустити її, ґвалтівник тільки посміхався, піддаючи його насильству раз за разом. Задовольнивши свої збочені потреби, він все ж таки відпустив його, пригрозивши, що якщо той щось розповість, він вистежить його батьків та заріже.

Зрештою, він опинився у дверей власної квартири.Перед матір'ю відкрилася страшна картина: її малолітній син стояв у під'їзді весь заплаканий, з трусами в руках. Почувши, що сталося, жінка одразу звернулася до правоохоронних органів. Дитина потребувала термінової медичної допомоги

Затримати ґвалтівника тоді не вдалося.

Крадіжка дитини

Згодом, двома місяцями пізніше. Дванадцятирічний Коля пішов здавати металеві труби, що залишилися після ремонту, в пункт прийому металобрухту. Там він зустрів чоловіка, який, на перший погляд, нічим не відрізнявся від інших перехожих. Насильник помітив хлопчика та вирішивши скористатися його наївністю, заманив Колю до балки, заздалегідь пообіцявши велику металеву болванку, яку начебто можна було здати за чималі гроші.

Коли вони спустилися туди, чоловік змінив свою поведінку. Він почав погрожувати Колі розправою, змусивши його роздягнутися і жорстоко побив. Щоб хлопчик не кричав, ґвалтівник закривав йому рота рукою. Однак на цьому знущання не скінчилося. У зловмисника дозрів новий план. Чоловік змусив хлопця зателефонувати батькам та повідомити, що його викрали. Він вимагав 4 000 євро за звільнення дитини, погрожуючи вбити його у разі непокори.

Батько Колі, Сергій Федорович не мав такої суми, але зумів зібрати 700 доларів. Він повідомив про викрадення сина Службі безпеки України та разом із правоохоронцями розробив план щодо його порятунку. Сергій Федорович передав гроші, залишивши їх під Євпаторійським мостом, як заздалегідь змусив зробити зловмисник. Тим часом правоохоронці вже відстежували злочинця. Його було затримано біля торгового центру "Терра". Ґвалтівником виявився Роман Луско, раніше двічі судимий – за крадіжку та розбійний напад.

У судовому засіданні спробу викрадення дитини він визнав, але від своїх "педофільських нахилів" відхрещувався. Спочатку він почав стверджувати, що в нього цілком традиційна орієнтація, підтримує нормальні контакти з жінками, яких має багато. Потім, після проведеної експертизи, яка підтвердила його причетність до зґвалтування хлопчика, він почав говорити, що все підлаштовано, а він взагалі повний імпотент.

За частиною четвертою ст. 152 КК України, Бабушкінським районним судом Луско було призначено вирок у вигляді тринадцяти років позбавлення волі. Згодом виникли підозри, що ця людина була причетна до інших злочинів аналогічного характеру.