Оздоровлення холодом: історія жінки з Дніпра, яка моржує після занять спортом

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 12/02/2024 - 08:09
Дніпро

Загартовування – процедура, яка сприяє зміцненню імунної системи через підвищення стійкості організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища. Лікарі запевняють, що адаптація до зміни температур дуже добре вливає на організм людини. У цьому впевнені і дніпрянки Ольга та Ілона. Вони розповіли журналістам ДніпроТБ про те, як адаптуються до холоду та практикують моржування, – передає «Наше Місто».

Заняття на свіжому повітрі як влітку, та і взимку стали невід’ємною частиною життя дніпрянок Ольги та Ілони. Вони вважають, що спортивні тренування – запорука гарного настрою. Пані Ольга розповідає, що у таку холодну пору можна дотримуватися декількох порад, які допоможуть швидко зігрітися.

«Коли ми бігаємо, робимо якісь фізичні вправи, загалом дуже активні, високоінтенсивні – в нас покращується кровообіг і ми зігріваємось завдяки цим вправам», – розповідає дніпрянка.

Натомість Ілона полюбляє загартовувати свій організм моржуванням. Дніпрянка не боїться холоду: відразу після закінчення тренування йде до річки та занурюється у воду.

«Я прийшла сюди, зробила тренування і зараз буду занурюватися. В будь-яку погоду при будь-якому настрої я йду сюди. Мені класно, в мене підвищується рівень ендорфінів», – ділиться Ілона.

Вона також зауважує, що якщо правильно підготувати організм, холод не відчуватиметься.

За словами лікарки Олени Акуленко, наш організм має бути пристосований до змін температур. Тому загартовування корисно впливає на здоров’я та імунітет.

«Пристосування до змін навколишнього середовища – це стандартний адаптаційний механізм всього живого на цій планеті. Ми переживаємо 4 зміни періоди року. І взагалі наш організм пристосовується до змін температур. Механізм закалювання. Тобто протягом деяких фізичних навантажень, таких як холодна і гаряча вода – це тренує судини і вони мають більший резерв, щоб простіше реагувати на зміни навколишнього середовища», – пояснює лікарка.

Але вона також додає, що у всьому має бути норма. І насамперед перед тим, як почати загартовуватися та моржувати – краще проконсультуватися з лікарем.