В Україні певні категорії громадян мають право на відстрочку від мобілізації, але трапляються випадки, коли територіальні центри комплектування (ТЦК) відмовляються приймати відповідні документи. Така відмова є порушенням закону. Що робити у разі відмови, – розповість «Наше Місто» з посиланням на Новини.LIVE.
Як вирішується питання про відстрочку
Згідно з постановою Кабінету Міністрів, рішення про надання чи відмову в наданні відстрочки ухвалює спеціальна комісія при ТЦК. До складу комісії входять:
- керівник відповідного відділу ТЦК;
- представники освіти, науки, охорони здоров’я;
- працівники соціального захисту населення;
- співробітники служби у справах дітей або ЦНАПу.
Комісія має розглянути подані заяви протягом семи днів. Після ухвалення рішення заявник отримує повідомлення на телефон, а також витяг із підписом керівника ТЦК у паперовій або електронній формі через сервіс “Резерв+”.
Працівники ТЦК не мають права самостійно відмовляти в прийомі документів. Їхнім обов’язком є лише вказати на недоліки в поданих документах, якщо такі є.
Куди звертатися у разі незаконної відмови
Якщо у ТЦК відмовилися прийняти заяву:
- Скаржтеся в обласний або міський ТЦК. У скарзі зазначте, що відмова суперечить чинному законодавству.
- Звертайтеся до суду. Якщо навіть після розгляду вашої заяви комісія безпідставно відмовила у відстрочці, це рішення можна оскаржити в судовому порядку.
Що ще варто знати
У разі незгоди з висновками військово-лікарської комісії (ВЛК) їх також можна оскаржити, подавши письмову скаргу до ВЛК вищого рівня та відповідного ТЦК.
Дотримання ваших прав є обов’язком державних органів, тому у випадку порушень важливо діяти згідно із законом.