Президента УАФ і свата дніпровського кримінального авторитета "Наріка" заарештовано

Опубликовано redakcia.gc - вт, 29/11/2022 - 19:00
Павелко-Нарік

Президенту Української асоціації футболу (УАФ) Андрію Павелку рішенням Печерського суду було призначено запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці - до 22 січня 2023 року. Однак, Павелко може вийти під заставу у розмірі 9 млн 880 тисяч гривень.

Журналісти 49000.com.ua розбирались, чим цікавий цей персонаж і чому до нього прикута увага громадськості.

Павелко та Юрій Запісоцький, генеральний секретар УАФ, нещодавно отримали підозру від Генпрокуратури у кримінальному провадженні щодо будівництва заводу з виробництва штучної трави, а також закупівлі продуктів для тоді ще ФФУ (Федерації футболу України). Українська асоціація футболу всі звинувачення заперечувала.

За місцем проживання голови УАФ було проведено обшуки. За наявною інформацією, вони відбулися на підставі ухвали слідчого судді з метою відшукання та вилучення речей та документів, що мають значення для досудового розслідування кримінального провадження за фактом зловживання посадовими особами УАФ своїм становищем у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах. Досудове розслідування розпочато та здійснюється у кримінальному провадженні №42019000000002229 за фактом зловживання посадовими особами Української асоціації футболу своїм становищем у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах. Йдеться про витрати коштів, отриманих ФФУ від УЄФА.

1

Зараз УАФ стоїть на порозі виборів нового президента. Каденція Павелка завершилася ще влітку, але вибори відклали через повномасштабну війну з РФ. Поки що точну дату виборів не призначили. Ймовірно, це має статися до середини грудня, коли УЄФА проводитиме Континентальний конгрес. Там нового главу УАФ може бути обрано членом виконкому організації. Єдиним, хто офіційно висунув свою кандидатуру на пост президента УАФ, є сам Андрій Павелко.

23

За час свого перебування на посаді президента цей футбольний функціонер і політик напрацював на таку кількість розслідувань та відкритих кримінальних проваджень, що цілком може зрівнятися у цьому питанні зі своїм сватом – авторитетним бізнесменом-меценатом від дніпропетровської братви Олександром Петровським (Наріком).

4

Видання footballhub.com.ua повідомляє, що за фактами «роботи» Павелка та його команди в асоціації щонайменше Нацполіція, ДБР, НАБУ та прокуратура розслідує не менше десяти кримінальних проваджень.

«Суми збитків, завданих футбольними корупціонерами бюджету України та міжнародним організаціям (УЄФА та ФІФА), експерти та слідство оцінюють приблизно у понад півмільярда гривень. На рахунку і примітивна корупція на кшталт завищення вартості будівельних робіт, виведення грошей в офшори, і змова з детективами НАБУ, і навіть перешкоджання законній діяльності журналістів», — зазначає видання.

При цьому не було жодного вироку суду та, відповідно, покарань.

5

Так, у вересні ветерани футболу України виступили з публічною заявою щодо рейдерського захоплення Асоціації ветеранів футболу України.

«Українська асоціація футболу продовжує боротьбу проти будь-яких незалежних суб’єктів, які можуть мати вільну від Павелка та компанії думку щодо розвитку футболу України. Нинішнє керівництво УАФ, намагаючись протиправно продовжити терміни своїх повноважень, займається антифутбольною діяльністю, провокуючи чергові скандали і вносячи до колись об’єднаної футбольної спільноти розбрат та суперечки», — зазначають ветерани.

На їхню думку, після програного УАФ у Спортивному арбітражному суді Лозанни справи проти керівника Асоціації ветеранського футболу України Олега Собуцького футбольні чиновники УАФ не заспокоюються, намагаючись насильно захопити владу в АВФУ. А рішення Спортивного арбітражного суду довело усьому світовому футбольному співтовариству, що в Україні відсутнє незалежне та справедливе футбольне правосуддя.

«Всупереч Статуту Асоціації ветеранського футболу України підлеглі Павелко швидко влаштовують «виконком», на якому планують «обрати» лояльного та зручного для себе кандидата, першого віце-президента УАФ Анатолія Дем’яненка, керівником АВФУ. Він, виконуючи прямі вказівки керівництва УАФ, не маючи на те жодних повноважень, почав організовувати виконком АВФУ», — зазначають ветерани.

Вони стверджують, що на членів виконкому АВФУ відбувається шалений тиск – УАФ звичними для себе методами, шантажем та залякуванням, змушує їх брати участь у незаконному голосуванні.

Таким чином, команда Павелко демонструє методи, які мало чим відрізняються від тих, що традиційно застосовує дніпропетровська братва для отримання бажаного результату.

6

Нескладно зрозуміти, що завдяки подібному зрощуванню можливостей, які Павелко надавало крісло голови Бюджетного комітету Верховної Ради – формування та розподіл бюджетних потоків у державі, політичний та фінансовий капітал, практично єдиноначальність у вітчизняній футбольній сфері та родинні зв’язки з верхівкою криміналітету – діти Павелко та Наріка – породили справжнього монстра. Впоратися з яким поки що не вдавалося жодній владі в Україні.

7

До речі, станом на 2018 рік Павелко поєднував шість посад, зокрема у таких комерційних організаціях, як FIFA та UEFA. При цьому депутату Верховної Ради України заборонено займатися будь-якою діяльністю, окрім викладацької, наукової, медичної або бути спортивним арбітром. За інформацією Національного агентства із запобігання корупції таке поєднання пряме порушення закону.