Вже незабаром, навесні, українці будуть святкували Світле свято Христове Воскресіння, тобто Великдень. Коли відбудеться цей важливий день та якими традиціями він супроводжується – розповість «Наше Місто» з посиланням на РБК-Україна.
У 2025 році Великдень стане особливим днем для всіх християн України, адже і православні, і католики святкуватимуть Світле Христове Воскресіння в один день — 20 квітня.
Ця дата визначена відповідно до традиційного правила обчислення: Великдень святкують у першу неділю після першого повного місяця, який настає після весняного рівнодення (21 березня).
Згідно з православним календарем, Великий піст розпочнеться 3 березня і завершиться 19 квітня. Святковій неділі передуватиме активна підготовка: українці прибирають оселі, фарбують яйця, печуть паски та готують інші традиційні страви.
У Православній Церкві України зазначають, що ця дата є спільною для всіх Помісних Православних Церков, незалежно від використання юліанського чи новоюліанського календаря.
Востаннє всі християни разом святкували Великдень 16 квітня 2017 року.
Варто зауважити, що з 1 вересня 2023 року ПЦУ офіційно перейшла на новоюліанський календар. Це змістило дати неперехідних свят на 13 днів раніше, але порядок визначення Великодня залишився незмінним.
Що не варто робити на Великдень
На Великдень християни утримуються від важкої фізичної праці. Традиційно всі господарські справи, зокрема приготування святкових страв, завершують напередодні, щоб у день свята присвятити час духовним цінностям і родині.
У цей світлий день не варто піддаватися смутку, проявляти грубість чи сваритися з близькими. Також не рекомендується відмовляти в допомозі тим, хто її потребує, чи бути скупими на добрі справи.