Деякі пошкоджені через ракетні обстріли, деякі руйнує час — Дніпро утеплює 18 аварійних будинків комунальної власності, ОСББ та ЖБК

Опубликовано Треплов Валерий - вт, 09/07/2024 - 20:08
1

Попри війну та відключення світла Дніпро покращує комфорт мешканців. Цьогоріч місто утеплить 18 будинків комунальної власності, ОСББ та ЖБК завдяки кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку. Позику повертатимуть за рахунок зекономлених на енергоресурсах коштів. 

Нині такі роботи тривають у будинку по вул. Набережній Перемоги, 120. Він також постраждав від терористичної атаки рф 14 січня 2023 року. 

Голова ОСББ «ЯКІР» Володимир Шадловський каже, тоді міська влада за два тижні  встановила вікна, адже майже 95 % у день вибуху потрощило. Також по будинку пішли тріщини, а за півтора року після трагедії мешканці стали помічати в квартирі не лише сирість, а й плісняву. Тож вони звернулись до міста по допомогу. 

«Цієї зими ситуація почала погіршуватись. Було дуже некомфортно, холодно, а плісняву, самі знаєте, важко побороти. Найбільше страждають саме ті квартири, які ближче до епіцентру вибуху. Тож ми попросили допомоги у мерії Дніпра, і цьогоріч нам будинок утеплюють. Роботи проводять добре, мешканці задоволені. Тож очікуємо, що взимку буде тепло і проблем ніяких не буде», — розповів голова ОСББ «ЯКІР» Володимир Шадловський. 

Утеплення фасаду цього будинку стало другим етапом відновлення після ракетної атаки. Спершу тут замінили близько 200 вікон та дверей, відремонтували пошкоджені комунікації. Усе це коштом міського бюджету. Утеплення фасаду розпочали всередині квітня, триватимуть роботи до кінця липня. Нині утеплено 2 сторони будинку, а це приблизно 60 %. Подібне оновлення триває і у будинку на вул. Калиновій, 100-А, який теж зазнав атаки російських терористів.

«Також утеплюємо за адресами: вул. Інженерна, 1, вул. Інженерна, 3 та вул. Квартальна, 35. Місто не витрачало на роботи по цих 5 будинках ані копійки — усе коштом Європейського банку реконструкції та розвитку», — розповів директор департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради Святослав Ткаченко.

Подібні роботи нині проводять і у будинках комунальної власності. Відомий всім «Пентагон», що на просп. Слобожанському, 106 та 108. Цьогоріч його теж утеплюють. Місцева мешканка Любов Іванівна проживає тут понад 30 років. Каже, взимку у квартирах дуже холодно, а в деяких є і пліснява. 

«Будинок дуже старий, йому більше ніж 50 років. Тут багато проблем накопичилось. Те, що місто почало нам його утеплювати – сюрприз. Ми були шоковані. До цих робіт нам зробили міжпанельні шви, і тут таке диво. Ми дуже раді. Бачили картинку в інтернеті, як він виглядатиме. Дуже красиво», — ділиться враженнями місцева мешканка Любов Василенко. 

Утеплення будинків комунальної власності – комплексні. Окрім оздоблення фасаду, утеплюють дах, ремонтують міжпанельні шви, під?їзди та замінюють вікна на сходових клітинах.

«Цьогоріч ми утеплюємо 13 житлових будинків комунальної власності. Обирали саме ті, яким понад 50 років і вони мають аварійний стан фасадів. На сьогодні роботи виконано на 80 % від загального обсягу. Цей процес ми розпочали ще у 2016 році і до повномасштабного вторгнення утеплили 30 будинків. У них завдяки зменшенню тепловтрати економія у платіжках сягає 70 %», — зазначила заступниця директора департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Тетяна Редько.