Як відбуватиметься мобілізація авто: відповідь Міноборони

Опубликовано Треплов Валерий - вт, 14/05/2024 - 20:03
Дніпро

У квітні президент України підписав закон про посилення мобілізації. Вже від 18 травня він набере чинності. Серед внесених змін – вилучення авто на потреби ЗСУ. Як це відбуватиметься – розповів речник Міністерства оборони України, старший лейтенант Дмитро Лазуткін у хроніці тижня від МОУ, – пише «Наше Місто».

У рамках мобілізації транспортні засоби можуть вилучатися. Цю функцію виконують ТЦК, центральне управління СБУ та його регіональні органи, а також відповідні розвідувальні структури. Їхні дії базуються на рішеннях місцевих держадміністрацій, які оформлюються відповідно до розпоряджень.

Військово-транспортний обов’язок передбачає мобілізацію транспорту, включаючи водні засоби, а також техніку, зокрема трактори, самохідну сільгосптехніку, дорожньо-будівельні машини тощо.

«Військово-транспортний обов’язок встановлюється з метою задоволення потреб Збройних сил України та інших військових формувань на особливий період транспортними засобами, у тому числі водними та технікою. Це також можуть бути трактори, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, сільськогосподарська техніка», – розповів Дмитро Лазуткін.

Він також підкреслив, що транспортні засоби, які використовувалися під час мобілізації, будуть повернуті власникам протягом 30 днів після оголошення демобілізації. Цей процес буде ґрунтуватися на актах прийняття-передачі, де буде зафіксовано інформацію про власника, технічний стан, залишкову вартість та інші дані, необхідні для ідентифікації транспортного засобу.