Землю накрила магнітна буря червоного рівня. Хто відчує у Дніпрі

Опубликовано Треплов Валерий - пт, 17/11/2023 - 11:58
о

Сильна магнітна буря червоного рівня накриє Землю вже сьогодні, у четвер, 16 листопада. За попередніми прогнозами, ця буря досягне високого рівня К-Індекс 7. Що потрібно знати про цю магнітну бурю і як знизити її вплив на організм, пише , посилаючись на дані сайту Meteoagent.

За даними вчених, магнітні бурі відрізняються за класами та потужностями - від К-індексу 2 до К-індексу 9. Чим вище К-індекс, тим вища потужність магнітної бурі, і відповідно - її наслідки.

Бурі К-індексу 5 і вище можуть викликати погіршення самопочуття у людей, збій у роботі супутників, мобільного зв'язку, GPRS. При сонячних бурях К-індекс 7-9 можуть бути полярні (північні) сяйва, у другій половині листопада на нашу планету обрушаться кілька магнітних бур, деякі з них триватимуть кілька днів. 

Доволі сильна магнітна буря накрила Землю сьогодні, 16 листопада - К-індекс досягає семи.

Після цього вчені прогнозують період затишшя: наступна магнітна буря очікується 22 листопада. 23 листопада очікуються геомагнітні збурення. А вже 24 листопада планету знову накриє магнітна буря, яка затягнеться до 25 листопада. К-індекс цих магнітних бур досягне 5.

Найближча буря

За даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій у всьому світі, геомагнітна обстановка почала погіршуватися вже в середу, 15 листопада - магнітна буря досягла К-індексу 4.

А 16 листопада очікується сильний спалах - магнітна буря досягне рівня К-індексу 7, що відповідає бурі червоного рівня.

о

17 листопада магнітна буря піде на спад і магнітосфера стабілізується.

Наступна буря червоного рівня

У другій половині листопада на нашу планету обрушаться кілька магнітних бур, деякі з них триватимуть кілька днів. 

Доволі сильна магнітна буря накрила Землю сьогодні, 16 листопада - К-індекс досягає семи.

Після цього вчені прогнозують період затишшя: наступна магнітна буря червоного рівня очікується 22 листопада. 23 листопада очікуються геомагнітні збурення. А вже 24 листопада планету знову накриє магнітна буря, яка затягнеться до 25 листопада. К-індекс цих магнітних бур досягне 5.

Вплив магнітної бурі на людину

Існує чимало досліджень, які вказують на взаємозв'язок між магнітними бурями та поганим самопочуттям у людей у такі дні. Зазвичай люди скаржаться на головний біль, слабкість, частіше звертаються за допомогою до медиків, особливо до кардіологів.

Часті скарги:

 • Головний біль
 • Запаморочення
 • Мігрень
 • Надмірна сонливість у денний час
 • Порушення сну ночами
 • Загальна слабкість
 • Швидка стомлюваність
 • Порушення концентрації
 • Підвищення тривожності
 • Дратівливість
 • Агресія

Однак найбільшу небезпеку магнітні бурі становлять астронавтів, які знаходяться поза зоною захисного екрану земної атмосфери. Вони мають ризик отримати вплив високих рівнів радіації, але це у рази підвищує ймовірність виникнення раку.

Як знизити вплив на здоров'я

 

Медики дають загальні рекомендації на такі випадки:

Дотримуватись нормального графіка дня

Повноцінно висипатися (не менше 7-9 годин)

Повноцінно харчуватися та виключити гостру, шкідливу та солону їжу, алкоголь

Більше відпочивати, не перенапружуватися фізично та емоційно

Здійснювати прогулянки на свіжому повітрі, робити зарядку.

Полегшити стан допоможуть трав'яні чаї, свіже повітря, плавання, контрастний душ, відпочинок. За потреби - потрібно звернутися за допомогою до лікаря.
 

За матеріалами Дніпровська панорама.