Як дізнатися, хто ваш сімейний лікар чи педіатр

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 10/06/2024 - 08:11
Дніпро

Розповідаємо, що робити, якщо вже давно не зверталися та вже не пам’ятаєте, з яким сімейним лікарем, терапевтом або педіатром уклали декларацію. Про це детальну дать інформацію Дніпровська порадниця з посиланням на НСЗУ.

Що можна зробити

 Згадати про декларацію. Коли ви її підписували, вам віддали ваш примірник. У документі вказано, як звати лікаря, з яким або якою ви уклали декларацію.

 Подзвонити або прийти до медичного закладу, в якому працює ваш лікар. Медичні працівники рецепції чи реєстратури допоможуть вам із цим.

 Скористатися дашбордом НСЗУ “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги”. Як користуватися дашбордом ми розповідали тут: https://cutt.ly/3eiOxwRr.

Можливо, маючи перед очима перелік лікарів, які працюють в амбулаторії, вам буде легше відновити в пам’яті ім’я лікаря. Це також допоможе, якщо ви пам’ятаєте лише прізвище лікаря і не пам’ятаєте ім'я та по батькові.

Якщо в одній із електронних медичних систем у вас є особистий кабінет пацієнта, то за допомогою такого сервісу можна знайти необхідну інформацію.

Подзвонити до контакт-центру НСЗУ, щоб уточнити оптимальний у вашій ситуації алгоритм дій.

Чого не варто робити

Телефонувати лікарю та починати розмову з того, що “Я не пам’ятаю, як вас звуть, але ви мій сімейний лікар…”.

 Записуватися на прийом до будь-якого сімейного лікаря, якщо ви вже маєте укладену декларацію та ви не є внутрішньо переміщеною особою.

Нервувати. Адже при бажанні відповіді легко знайти.

Записуйте важливі контакти в одному місці, щоб за необхідності було легко згадати!