Скільки треба пити кави на день, щоб покращити пам’ять, роботу мозку і здатність зосереджуватися

Опубликовано Треплов Валерий - сб, 25/11/2023 - 12:05
о

Науковці заявили, що кава здатна серйозно покращити когнітивні функції нашого мозку.

Мало хто починає свій день не з кави, адже завдяки їй ми прокидаємося і почуваємося бадьорими. А ще вчені довели, що вживання кількох чашок кави на день покращує роботу мозку. Якщо пити каву в правильних порціях, вона буде дуже корисною для нас. Окрім того, що вона бадьорить і підіймає настрій, кава може допомогти продовжити життя і знизити ризик захворювання на діабет. А нове дослідження показало, що кава здатна поліпшити структуру мозку.

Чим корисна кава для мозку та загального здоров’я: результати дослідження

В новому дослідженні взяли участь понад дві тисячі осіб у віці від 45 до 74 років. Метою експерименту стало дослідження мозку людей, яких розділили на чотири групи, що регулярно п’ють:

  • менше одного горнятка кави на день;
  • 1-2 горнятка кави на день;
  • 3-4 горнятка кави на день;
  • 5-6 горняток кави на день.

Науковці визначили, що ті люди, які регулярно пили по три-чотири горнятка кави на добу, мали найсильнішу структуру мозку. Вчені враховували кілька факторів, включно з товщиною кори мозку, що зазвичай пов’язано з високим інтелектом. Ці результати доповнили велику кількість доказів того, що кава корисна як для мозку, так і для загального здоров’я.

Вчені також довели, що кава уповільнює процеси старіння мозку, знижує ризик на захворювання хворобою Паркінсона та Альцгеймера. Окрім того, результати дослідження показали, що кава здатна знизити ризик захворювання серцево-судинної системи в кілька разів. Також вживання кави запобігає хворобі на рак, неврологічним і метаболічним захворюванням. Хоча не всі дослідження визначають, скільки для цього потрібно пити кави. Відома лише рекомендована кількість – це три-чотири горнятка на день, щоб напій позитивно впливав на здоров’я організму.

"Результати дослідження показали, що три-чотири горнятка на день можуть зберегти здоров’я мозку, допомагаючи покращити когнітивні й загальні функції», - йдеться у висновках експерименту.

 

За матеріалами ТСН.