Неконтрольоване вживання таблеток 'Гідазепам' може спричинити порушення здоров'я

Опубликовано Треплов Валерий - чт, 22/02/2024 - 09:25
о

Війна, стреси, нервові зриви. Українці «присіли» на психотропи. І якщо в аптеці вам не продадуть транквілізатори без рецепта, то в інтернеті їх можна купити за декілька хвилин. Чим загрожує безконтрольний прийом рецептурних препаратів?

На початку війни Ольга не могла опанувати себе, в неї з’явилося безсоння. До лікаря не пішла, вирішила купити транквілізатор самостійно.

Я зрозуміла що я сама це вже все не витягую, і я чула від друзів, у яких теж були проблеми з тривожністю, що вони приймали різні ліки. Серед них був гідазепам. Коли я була в такому стані, я загуглила, побачила що він допомагає з цим усім, тому я просто пішла в аптеку в себе в районі, і купила ліки взагалі без проблем”.

Дівчина згадує — спочатку відчувала полегшення, але потім дізналася про ризики, пов’язані з безконтрольним прийомом таблеток.

Коли я вже пропила курс, я дізналася, що це взагалі то рецептурні ліки, і мені стало страшно від того, що вони дуже серйозні. Значить, якщо вони рецептурні, що я його пила, і купила так просто без рецепту, я почала через це перейматися”.

Популярний заспокійливий препарат гідазепам має призначити лікар. В аптеках вам не продадуть ці таблетки без рецепту.

У трьох аптеках нам не продали таблетки. Втім гідазепам легко можна замовити через інтернет-магазин.

Пару хвилин спілкування, і психотропний рецептурний препарат їде до вас.

Спеціалісти застерігають, психотропи можуть нанести незворотню шкоду здоров’ю. Саме тому їх треба приймати під контролем лікаря.

“Їх бажано не приймати тривало. Вони мають обмеження за тривалістю прийому, за чим треба слідкувати, тому що є певні ризики, наприклад, формування залежності від цієї групи препаратів. Тому ми призначаємо їх такими, досить короткими курсами, коли це необхідно людині. Будь який препарат може призвести до смерті, тому що може бути просто непереносимість препарату. В людини може розвинутись такий стан, як анафілактичний шок на будь яку речовину”, – пояснює лікар-психіатр Віктор Кокашинський.

Спритні ділки наживаються на продажі рецептурних ліків в інтернеті. І кожен покупець ризикує не тільки отримати залежність від серйозних пігулок, а ще й заплатити за фальсифікат.

За матеріалами ДніпроTV.