Корисні властивості липи важко переоцінити, адже вона допомагає позбутися кашлю, підвищити імунітет, нормалізувати роботу нервової системи. Квіти містять в собі безліч корисних елементів, тому широко використовуються в медицині та косметології. Важливо вибрати якісний матеріал — зібраний самостійно в екологічному районі чи придбаний в аптеці https://anc.ua/ru, адже липовий цвіт здатний накопичувати токсини, чим шкодить організму.
Коли та кому радять вживати липу
Лікарі рекомендують застосовувати липові відвари в комплексному лікуванні:
1. запальних захворювань сечовивідної системи;
2. цукрового діабету;
3. нервових розладів, проблем зі сном;
4. підвищеного холестерину;
5. застуди та бронхіту;
6. стоматиту та гінгівіту;
7. дерматологічних захворювань, опіків та виразок;
8. порушення роботи шлунково-кишкового тракту, кольки.
Для дітей липу найчастіше використовують в лікуванні кашлю та ангіни. Завдяки щадному впливу на організм, лікарі рекомендують її у випадках, коли дії сиропів недостатньо, а вплив сильних медикаментів небажаний. У медицині застосовується відвар як для інгаляцій, так і у вигляді чаю, який випивають на ніч. Відваром полощуть горло 4-6 разів на добу під час ангіни. Малюкам роблять ванночки з липою для заспокоєння та міцного сну.
Жінкам назначають липові відвари для:
1. нормалізації менструального циклу, усунення болючих відчуттів, нормалізації стану під час клімаксу;
2. усунення набряків та нервового перенапруження під час вагітності;
3. нормалізації ваги — якщо її набір пов’язаний з застоєм рідини.
Чоловікам липу https://anc.ua/ru/product/lypa рекомендують застосовувати в терапії запальних захворювань передміхурової залози. Оскільки рослина сприяє регенерації тканин, вона буде ефективною і в лікуванні аденоми. За допомогою відварів можна очистити організм від токсинів, що актуально для пацієнтів, які працюють в шкідливих умовах.
Як використовують липу в косметології
Для різноманітних косметичних процедур готують концентрований липовий відвар. На 1 літр води використовують 6-8 ложок висушених квітів. Суміш доводять до кипіння та залишають настоюватися протягом 40 хвилин. Після — проціджують та застосовують для:
1. ополіскування волосся після миття — покращує стан, стимулює ріст, додає здорового сяйва;
2. вмивання — допомагає позбутися сухості шкіри, захищає від передчасного старіння;
3. шокової терапії — кубиками льоду з липовим відваром та ефірними оліями щоранку протирають шкіру для підвищення її тонусу.
Липа є універсальним засобом, який підійде як для жирної, так і для сухої дерми. Вона чудово адаптується та, залежно від потреб, пом’якшує або підсушує шкіру.