«Пропозиція» підтримує інтернетизацію українських сіл і діджиталізацію

Опубликовано Дарья Звягина - вт, 08/02/2022 - 16:51
иваненко

День безпечного інтернету відзначають цьогоріч 8 лютого більш, ніж у 200 країнах світу. Особлива дата з’явилася у календарі з ініціативи Європейської комісії у 2004 році. Цей день є приводом для обговорення потенційних загроз від онлайн-ресурсів, соціальних мереж, торгових майданчиків у мережі. ПРОпозиціонери Клуб теж провів засідання, присвячене цій темі.

Процес діджиталізації, який нині активно проводить центральна влада по всій країні, річ, поза сумнівом, дуже позитивна, вважає депутат-пропозиціонер та радник міського голови Бердичева Артур Іваненко. І те, що на державному рівні створено портал «Дія», через який можна отримати більшість послуг, які полегшують повсякденне життя громадян, партія «Пропозиція» підтримує. Але державі також треба розуміти, що створивши такого потужного «монстра», який об’єднують величезну кількість інформації, слід потурбуватися і про те, щоб ця система отримала максимальний рівень захисту.

«Ми зараз активно говоримо про кібербезпеку, адже наші державні портали дуже часто піддаються DoS-атакам. Таким чином під загрозою опиняється не лише робота важливих установ – є ризик втратити персональні дані мільйонів українців, які можуть бути використані потім у злочинних цілях. І ще один аспект. Інтернет дає величезні можливості. За урядовою програмою “Інтернет-субвенція” лише за минулий рік до всесвітньої мережі було під’єднано майже три тисячі маленьких сіл. А це близько мільйона українців та понад 6000 різних соцоб’єктів. Ми, як громада, яка має у своєму складі два села, розуміємо, як це важливо. Саме тому і партія «Пропозиція» загалом підтримує інтернетизацію українських сіл. Але разом з тим, глобальна павутина може створити і масу неприємностей для людей, які не вміють правильно нею користуватися. Саме тому разом з підключенням держава має потурбуватися про безпеку і провести відповідну просвітницьку роботу. Особливо, серед людей старшого покоління», – наголосив Артур Іваненко.

Програміст за освітою, він також закликав користувачів почати з того, аби самотужки подбати про безпеку власного смартфона і правильно його налаштувати. Щоб на перший погляд звичайні мобільні застосунки не отримали доступ до важливих персональних даних користувача.