В Україну завезли небезпечний чай, який призводить до паралічу та летального наслідку

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 22/01/2024 - 08:25
о

До України завезли небезпечний для здоров’я чай, який може призвести до летальних наслідків. Небезпечний він через отруйну речовину – хлорпірифос, – передає «Наше Місто».

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернівецькій області повідомили про виявлення пестицидів, в тому числі хлорпірифосу в жасмині, який входить до складу чаю. Його було привезено в Україну з Німеччини.

«Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує про отримання інформаційного повідомлення через систему швидкого оповіщення по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 15.01.2024 р. №2023.8800- fup 17 стосовно виявлення залишків пестицидів, включаючи хлорпірифос, у жасмині (походження з Китаю) , який використовувався у різних чайних сумішах , що експортувалась з Федеративної Республіки Німеччина (виробник: Kirchner Fischer & Co., Elmshorn) до України (отримувач: ТОВ «Світ чаю», вул. Гайдара , 50, офіс 7, м.Київ, 01033)», – пишуть у Держпродспоживслужбі.

В Американській академії педіатрії повідомляють, що пренатальний вплив хлорпірифосу спричиняє зменшення ваги дитини при народженні, зниження рівня IQ, втрату робочої пам’яті, порушення уваги та затримку розвитку моторики. Окрім того, хлорпірифос може спричиняти гостре отруєння пестицидами і призводити до судом,’ паралічу дихання та у деяких випадках до смерті.

Держпродспоживслужба попереджає, що у разі виявлення в обігу цієї продукції потрібно звернутися до територіальних управлінь.

За матеріалами Наше Місто.