В Україні вводять великий штраф: що категорично заборонено робити

Опубликовано Треплов Валерий - вт, 02/04/2024 - 08:25
о

Починаючи з 1 квітня, в Україні набуде чинності заборона на вилов риби та раків протягом їхнього нересту, за порушення якої передбачено штрафи або навіть кримінальну відповідальність. Який штраф доведеться сплатити у разі порушення заборони, – розповість «Наше Місто» з посиланням на Рибоохоронний патруль.

З 1 квітня в Україні вводиться заборона вилову та раків для збереження популяцій водних біоресурсів.

Міністерство аграрної політики та продовольства України встановило такі терміни заборони на вилов риби та раків під час нересту:

  • з 1 квітня по 20 травня: на річках;
  • з 1 квітня по 30 червня: у придаткових водах річок (стариці русел, заплави).

З 1 квітня забороняється використовувати човни та моторні судна для ловлі риби. Також заборонено здійснювати підводне полювання.

Проте, протягом цього періоду дозволено любительське рибальство з використанням вудочок, а також вилов із кількістю гачків не більше двох на кожну рибалку, або спінінгом із однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега поза межами нерестовищ. Використання будь-яких інших знарядь або засобів лову заборонено.

Який штраф передбачено

За порушення цих правил передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність. Сума штрафу становить від 1700 до 6800 гривень. Крім того, можливе обмеження чи позбавлення волі до трьох років з конфіскацією знарядь та засобів промислу.

За матеріалами Наше Місто.