Українські хакери атакували центр космічної гідрометеорології росії та знищили ворожу «планєту»

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 24/01/2024 - 16:25
о

Хакери здійснили кібератаку на базу даних далекосхідного науково-дослідного центру космічної гідрометеорології «планєта». Він займається прийомом та обробкою даних із супутників, і передає їх на понад 50 держсуб’єктів: передусім ― міністерство війни, генеральний штаб та служби мнс рф.

Атаку здійснили кіберволонтери-патріоти з групи “BO Team”, повідомляють у пресслужбі Головного управління розвідки МО України.

Проникнення в базу даних центру дозволило знищити 280 серверів, задіяних у загальній мережі. Обсяг втраченої інформації ― близько 2 петабайт (200 мільйонів гігабайт) даних. Вартість збитків може становити щонайменше 10 мільйонів доларів.

Серед знищеного ― метео- та супутникові дані, які в постійному режимі активно використовували міноборони і мнс рф, «роскосмос» та низка інших відомств, а також ― напрацьовані роками унікальні дослідження. Робота суперкомп’ютерів «планєти» паралізована та не підлягає відновленню в повному обсязі. Один такий обчислювальний девайс разом із програмним забезпеченням коштує 350 тисяч доларів. В умовах жорстких санкцій проти росії повторно отримати такий софт фактично  неможливо.
 
Разом зі сховищами даних, серверами та комп’ютерами внаслідок кібератаки паралізовано системи кондиціонування і зволоження повітря, а також регулювання екстреного електроживлення будівлі центру.

Ще один бонус ― повністю відрізана від мережі російська станція в Арктиці на острові «большевік», яка виконує важливі завдання у військовій сфері держави-агресора.

Загалом десятки стратегічних компаній рф, які працюють на «оборонку» і відіграють ключову роль у підтримці російських окупаційних військ, тривалий час залишатимуться без критично важливої інформації та сервісів.

За матеріалами ДніпроTV.