У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів

Опубликовано admin - ср, 15/02/2023 - 15:27
У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів

За давньою традицією у цей день, річницю виведення військ з Афганістану, Дніпро вшановує учасників бойових дій-афганців та воїнів-інтернаціоналістів. І хоча попіл минулих війн сьогодні знову спалахнув новим протистоянням, ми пам’ятаємо про наших чесних, мужніх співгромадян, про їхню готовність віддати життя заради Батьківщини. 

То ж, сьогодні заступник мера, директор департаменту соціальної політики Едуард Підлубний та голова міського об’єднання ветеранів Афганістану Юрій Виноградов взяли участь в урочистому покладанні квітів до меморіалу “Вибух пам’яті”. Разом з ними були присутні ветерани, дехто з яких воює і зараз.

"Наші співвітчизники, не шкодуючи життя, виконали свій військовий обов’язок, проявивши мужність, сміливість, вірність присязі. Це - гідний приклад для нинішніх поколінь захисників України!", — наголосив пан Едуард.

День

"Багато хто з нас зараз сьогодні захищає Україну, це понад 300 чоловік, багато хто волонтерить, допомагає, — повідомив Юрій Виноградов, голова міського об’єднання ветеранів Афганістану. — Ми вдячні місту, департаменту, що про нас пам'ятають, що ми можемо збиратися в зручному офісі, займатися суспільно важливою діяльністю".

"Зараз ми знову стикнулися зі злом, — описує свої емоції ветеран і учасник сьогоднішньої війни Сергій. —  Особисто я отримав контузію, повернувся, зараз лікуюсь у госпіталі. То ж, внесок афганців у добробут Батьківщини дуже великий і як видно, цінується міською владою!".

Нагадаємо, що причетними до цієї дати є 2 340 мешканців нашого міста. З них 1 849 учасників бойових дій в Афганістані та 100 сімей загиблих або померлих учасників бойових дій. Місто турбується про їх оздоровлення та лікування, підтримує у вирішенні соціально-побутових питань.

День

Цій категорії дніпрян до пам’ятної дати буде надана наступна допомога від Міської ради:

  • 1 500 грн отримають 502 особи з інвалідністю внаслідок війни та УБД в Афганістані, які мають інвалідність. 
  • 1 000 грн – отримають 300 УБД в Афганістані та воїни-інтернаціоналісти.
  • 25 890 грн – одноразова допомога для 100 сімей загиблих (померлих) в Афганістані воїнів на вирішення соціально-побутових питань.
  • 1 000 грн – щомісячна допомога для 107 членів сімей загиблих (померлих) в Афганістані воїнів.

Також учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни в Афганістані протягом року отримають матеріальну допомогу на придбання ліків та лікування, на загальну суму 217 600 грн. 

Крім цього, місто забезпечує цих пільговиків належним 18-денним оздоровленням навіть під час воєнного стану. Минулого року оздоровча кампанія пройшла безпроблемно і якісно, було укладено 71 договір про відшкодування вартості путівок. Цьогоріч плануємо оздоровлення щонайменше на такому ж рівні.

Цього року до Дня вводу військ в Афганістан (25 грудня) також передбачена матеріальна допомога афганцям з інвалідністю на загальну суму 452 000 грн.