Поліцейський з «20 днів у Маріуполі» розповів про пережите та переїзд до Дніпра

Опубликовано Треплов Валерий - вт, 26/03/2024 - 12:03
Дніпро

«20 днів у Маріуполі» – вражаючий документальний фільм про російську облогу Маріуполя у лютому-березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення росії на територію України. Створений українською командою у складі військового кореспондента, відеографа AP Мстислава Чернова, фотокореспондента Євгена Малолєтки та продюсерки Василиси Степаненко.

Цей фільм здобув перший в історії Укарїни «Оскар» в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм». Але краще б цього фільму не було – кажуть його творці та учасники.

Потрапив в поліцію випадково

Це Валентин. Він народився у Маріуполі і прожив там усе своє життя. 32 роки, а потім його, як і всіх інших маріупольців прийшли “освобождать”.

1

Служити почав майже випадково, бо його сестра працювала в поліції і надихнула своїм прикладом. Було це ще до реформи.

1

Про публічність

На момент початку повномаштабного вторгнення рф він, відповідно, був поліцейським. Валентин не покинув рідне місто. Саме його ми бачимо на кадрах оскароносної стрічки «20 днів у Маріуполі» і на тому самому фото Євгенія Малолєтки, яке отримало пулітцерівську премію.

1

Але це перше публічне інтерв’ю Валентина. Він наголошує, що ніколи не шукав медійності, навіть після того, як фото за його участі стали всесвітньо відомими.

Продовження у відео та матеріалі "Наше Місто":