Патріотичні футболки в Україні: тренд чи ні

Опубликовано Треплов Валерий - сб, 01/06/2024 - 10:25
л

На початку повномасштабної війни стрімко набрали популярності патріотичні товари: кружки, брелки, наліпки та футболки з принтами. Втім зараз речі з українською символікою стали обирати більш вибірково, закладаючи в це глибший сенс. Що зараз в моді, а що вже крінж?

Паляниця, пес Патрон, російський воєнний корабль іді на… На початку повномасштабного вторгнення футболки з подібними написами та малюнками мали неабиякий успіх, бо не тільки чіпляли актуальністю, а ще й підіймали патріотичний дух. Згодом вони втратили трендовість, ба більше, на думку деяких стали крінжовими, тобто такими, що викликають почуття сорому. Чому так? Та що наразі в тренді?

Підприємець Артем Буряк понад два роки займається поліграфією. Надрукував вже тисячі різноманітних футболок та інших сувенірних товарів. На хвилі загального патріотизму він вирішив використати цей тренд із комерційною метою.  Розповідає про перші «Шароварні» речі, створені його майстернею.

«На той момент вони були не кринжові, вони були прикольні, які підтримували дух нашого населення, але згодом, коли їх стало дуже багато, вони ставали все більше крінжовішими і крінжовішими, але зараз люди роблять нові дизайни, втілюють нові ідеї і цей патріотизм знову і знову набирає обертів», — розповів підприємець Артем Буряк.

Артем показує, які дизайни наразі в тренді.

Десятки тисяч нових, сучасних дизайнів, варіацій та стилів наразі роблять українські підприємці. Тут тобі і річка Дніпро, і мапа міста, і навіть картини українських митців.

Процес створення насправді дуже клопітливий. На початку обирається дизайн та підганяється за розмірами. Потім друкується на спеціальному принтері, обирається розмір футболки та відправляється під прес.

«Коли ти маєш частиночку цієї історії, частиночку тієї болі або тієї радості яку переживали всі українці ти маєш на собі, носиш і просто пишаєшся тим», — сказав Артем Буряк.

Простими словами – спосіб ідентифікації. Так само як вишиванка, футболки з патріотичними принтами викликають відчуття гордості, втім короткочасно.

«Якщо у нас виникають якісь спонтанні символи так, як наприклад, на початку повномасштабної війни, у нас виник мем про російський воєнний корабель як у нас виникли ще інші меми це показник належності, я в курсі, я частина цієї групи», — розповіла психологиня Анна Протасова.

Та зараз короткочасні тренди пішли на другий план. У пріоритеті – глибинні сенси.

«І якщо на початку війни нам було прям важливо об’єднуючі меми робити, то зараз, коли вже минуло 2 роки повномасштабної війни, у нас уже з’являється потреба в глибині, і ми починаємо шукати символи більш глибокі, більш сенсові і менш ситуативні, не ті, які відображають ситуацію тут і зараз, а які загалом про ідентифікацію себе, як українця», — пояснила Протасова.

Та головне, наголошує психологиння, не засуджувати інших. Навіть якщо комусь досі подобаються футболки, які ви вважаєте крінжовими.

За матеріалами ДніпроTV.