"Пакунок малюка": як змінився розмір виплати на дітей в Україні у 2024 році

Опубликовано Треплов Валерий - вс, 21/01/2024 - 18:33
о

У 2024 році в Україні підвищиться прожитковий мінімум. Через це зростуть соціальні виплати. Які тепер виплати будуть надаватися жінкам у зв’язку з вагітністю та народженням дітей, – розповість «Наше Місто».

У Верховній Раді України повідомили про збільшення розміру соціальних виплат у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму. Таким чином розмір виплат для жінок у зв’язку з вагітністю та пологами розраховується так:

  • 100% середньомісячного доходу — для жінок, звільнених з роботи через ліквідацію підприємства;
  • 100% мінімального розміру допомоги з безробіття — для безробітних жінок, зареєстрованих в центрі зайнятості;
  • 100% грошового забезпечення — для жінок з-поміж військовослужбовців Збройних сил, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань;
  • розмір місячної стипендії — для студенток закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Розмір виплат у зв’язку з народженням дитини

У минулому 2023 році розмір виплат для жінок, які народили дитину, становив в 41 280 грн, незалежно від кількості народжених дітей. Таку допомогу виплачували не всю одразу. Спершу матерям новонароджених нараховують 10 320 гривень одноразової підтримки. А решту від суми ділять на рівні частини по 860 гривень і перераховують протягом наступних 36 місяців.

Проте, розмір виплат на народження дитини не залежить від прожиткового мінімуму, тому розраховувати на їх збільшення у 2024 році не варто.

Але сума наповнення пакунку малюка, або грошова компенсація за нього підвищилася. Пакунок малюка – соціальна допомога при народженні дитини, у якому містяться усі необхідні речі для новонароджених. У 2024 році наповнення було змінено за рекомендаціями експертів та побажаннями батьків. Так, торік ціна, або розмір грошової компенсації за пакунок малюка становив 6816 грн, але у 2024 році сума збільшилася та становить 7689 грн.

Хто може отримати безкоштовний пакунок малюка або грошову компенсацію за нього

«Пакунок малюка» можуть отримати не тільки біологічні батьки новонародженої дитини, а й:

  • опікуни;
  • прийомні батьки;
  • батьки-вихователі;
  • усиновлювачі;
  • патронатні вихователі.

Видають його у пологовому будинку після народження дитини. Або, у випадку відсутності, протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву до органів соціального захисту населення чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання.

За матеріалами Наше Місто.