Мафія таксистів: як недобросовісні водії у Польщі «розводять» українок

Опубликовано Треплов Валерий - пт, 22/03/2024 - 18:32
Дніпро

Намагаючись доїхати до готелю у Варшаві, молода українка Христина ледь вибралась з таксі живою. Дівчина натрапила на недобросовісного водія, який не лише хотів забрати усі гроші, а й закрив у машині і не випускав. Коли Христина поділилася історією у соцмережах – була шокована. Сотні українок почали ділитися своїми подібними історіями. Як захистити себе за кордоном? І чи можна покарати таких таксистів?

Звичайна поїздка в таксі закінчилась зачиненими дверима авто, погрозами і вимаганням грошей. Це історія Христини з Рівного, яка приїхала до Варшави. Аби доїхати до готелю, дівчина сіла до водія, який стояв біля вокзалу.

“Він одразу запитав, звідки я, чи з Києва, хоча ми спілкувалися англійською. Тобто він зрозумів, що я українка, і куди я завтра лечу. Ми під’їжджаємо до готелю і замість оговорених раніше 20 злотих він уже каже 300 злотих”, – розповіла постраждала Христина Петрочук.

Сума велика, тож дівчина намагалась заперечувати. У відповідь – агресія. Тоді ж помітила, що вийти з машини не може.

“Мої речі в його багажнику, я зачинена в його автомобілі, тут мій рюкзак з цінними речами. Я починаю стукати у вікно машини, щоб був звук, кричати, просити про допомогу. Він каже: “Хочеш поліцію? Буде тобі поліція.” І їдемо в невідомому мені напрямі. У мене вже починається сильна паніка, тому що я взагалі не розумію, куди він мене везе: в ліс, на трасу, до поліції, куди? В мене починають йти сльози, я починаю благати його просто зупинитися і випустити”, – ділиться Христина.

У той момент дівчина була готова заплатити все, що вимагав таксист.

“Я йому кажу, що у мене немає готівки. А він вже не хотів електронну транзакцію, бо вона могла бути доказом в майбутньому, якщо я прийду в поліцію. Він зупинився біля готелю. Просто по-хамськи ось так за руку витягнув і викинув практично мене з машини, викинув мої валізи, сказав ще на десерт, що він про мене думає на польській мові. І поїхав”, – сказала Христина.

Трохи заспокоївшись Христина розповіла цю історію в соцмережі, щоб попередити знайомих про небезпеку. Звертатись до поліції наважувалась меншість. І лише одиниці змогли довести справу до кінця.

Адвокат радить за можливості фотографувати все і потім не боятись звернутись до правоохоронних органів.

“Зафіксуйте водія, його номер телефону та номер автівки. Зробіть відео- та аудіозапис події, знайдіть свідків, яких можна буде допитати. Ви можете зателефонувати до консульства України в Польщі або в іншій країні, де ви знаходитесь. Консульства є у всіх європейських країнах. Вам нададуть перекладача та розкажуть на безоплатній основі, що робити і як себе вести”, – зазначив адвокат Олександр Носик.

Та загалом радить обирати перевірені служби таксі із застосунками. Тоді можна відслідкувати водія і машину. Саме так відтепер і робить Христина.

Джерело: "ДніпроТВ"