Конфіскація транспорту та електронні повістки: Огляд нового законопроекту про мобілізацію в Україні

Опубликовано Треплов Валерий - чт, 01/02/2024 - 16:25
о

30 січня Кабмін передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію, який значно відрізняється від попереднього. Тепер для військовозобов’язаних діятимуть нові правила, – передає «Наше Місто».

Оновлена версія законопроєкту про мобілізацію передбачає суттєві зміни, в порівнянні з минулим законом. Вони проявляються переважно в жорстких обмеженнях у правах порушників законодавства. Тим не менш, за словами адвокатки Марини Бекало, такі обмеження будуть відбуватися в рамках судового провадження.

Новий порядок про перетин кордону

Законопроект передбачає зобов’язати військовозобов’язаних осіб надавати в пункті перетину кордону військово-обліковий документ, у якому мають бути відмітки про взяття на облік або виключення з нього.

Таким чином всі військовозобов’язані мають протягом 60 днів від початку мобілізації уточнити свої облікові дані через Центр надання адміністративних послуг, електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста або безпосередньо в ТЦК СП.

Електронні повістки

У законопроекті запропоновано ввести в дію порядок вручення повісток через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста. Окрім того, в електронному кабінеті буде визначитися порядок вручення повістки, за яким днем відбувається вручення та отримання повістки під підпис.

«Якщо повістка надсилається через електронний кабінет, днем вручення повістки вважатиметься час отримання електронного сповіщення в ТЦК СП про її доставлення або не пізніше 17 годин від моменту надсилання повістки в електронний кабінет», – пояснює адвокатка Марина Бекало у коментарі ТСН.

Алгоритм призову на проходження військово-лікарської комісії

До сьогоднішнього дня порядку надання відстрочки не передбачено. Тому у новому законопроекті Кабмін зобов’язаний розробити чіткий порядок та алгоритм призову військовозобов’язаних осіб, надання відстрочки та організації військово-лікарської комісії.

Покарання ухилянтів

Новий законопроект передбачає накладання судом тимчасових обмежень щодо порушників законодавства про мобілізацію. Тепер ухялянти мають бути обмежені не тільки у виїзді за кордон, а й у праві керування автомобілем. Також для порушників буде проведено накладання арешту на рахунки у фінансових установах, електронних гаманцях, депозитних рахунках.

Продовження та інші Новини Дніпра читайте за посиланням.