Хто потрапить до списку осіб, яких можуть змусити повернути отриману субсидію в Україні

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 25/03/2024 - 17:25
р

У зв'язку з повномасштабною війною в Україні, уряд запровадив низку заходів для підтримки населення, в тому числі й програму субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Проте, деякі українці можуть бути зобов'язані повернути отриману допомогу. Про це повідомляє Дніпровська порадниця

Згідно із заявою Пенсійного фонду України, субсидію призначають залежно від відомостей, зазначених під час подання документів. Якщо буде доведено, що такі дані були вказані неправдиво, то надану соціальну допомогу не тільки скасують, а й змусять компенсувати виплачені кошти. 

Хто може отримати субсидію на комуналку

Кому доведеться повертати субсидію?

Отримання субсидії – це відчутна допомога для багатьох українців, адже вона дозволяє економити на оплаті комунальних послуг. Проте, важливо пам'ятати про певні правила та умови, за яких субсидію може знадобитися повернути.

Ось кілька випадків, коли доведеться повернути отримані кошти:

Недостовірна інформація: Якщо заявник надав неправдиві дані або приховав інформацію, що впливає на право отримання субсидії або її розмір, йому доведеться повернути всі отримані кошти.
Перевищення доходів: Якщо протягом опалювального сезону доходи сім'ї перевищили 10 неоподатковуваних мінімумів доходів (170 гривень наразі), отриману за цей період субсидію також доведеться повернути.
Нецільове використання коштів: Субсидія надається виключно для оплати житлово-комунальних послуг. Якщо кошти були витрачені на інші цілі, їх доведеться повернути.

Важливо:

Повідомляти про зміни: Субсидіант зобов'язаний протягом місяця з моменту змін у складі сім'ї, доходах, місці проживання, майновому стані тощо повідомляти про це органи соціального захисту населення.
Зберігати документацію: Всі документи, що стосуються отримання субсидії, необхідно зберігати протягом трьох років.
Пам'ятайте, що відповідальність за достовірність даних несе одержувач субсидії. Тому уважно ознайомтеся з правилами та умовами її надання, щоб уникнути неприємних ситуацій.

Хто може отримати субсидію на комуналку:

Нагадаємо, що на субсидію на оплату ЖКП мають право претендувати:

Громадяни України: незалежно від наявності права власності на нерухомість.
Іноземні подані: які мають посвідку на постійне проживання в Україні.
Особи без громадянства: які постійно проживають на території України.
Для отримання субсидії необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

За матеріалами Дніпровська Порадниця.