Чи допоможе це менше платити за світло вимкнення бойлера на ніч

Опубликовано Треплов Валерий - вс, 16/06/2024 - 12:35
о

Відключення гарячої води через перебої в роботі централізованої системи – знайома проблема для багатьох українців. Саме тому встановлення бойлера стає не просто комфортним доповненням, а й рятівним рішенням. Індивідуальний водонагрівач гарантує вам постійний доступ до гарячої води, незалежно від проблем з централізованим постачанням. Та чи допоможе економити електроенергію вимкнення бойлера на ніч, – розповість «Наше Місто».

Чи варто вимикати бойлер на ніч

Багато власників бойлерів цікавляться, чи можна зекономити електроенергію, вимкнувши бойлер на ніч. З одного боку, це здається логічним: адже вночі ніхто не користується гарячою водою, значить, бойлер просто витрачає електроенергію на підтримку температури. З іншого боку, охолодження води в баку протягом ночі призведе до того, що вранці бойлер буде витрачати більше енергії на нагрівання всієї маси води.

Багато хто вважає, що вимкнення бойлера на ніч економить електроенергію, а значить, і кошти. Проте, це твердження не зовсім вірне. Сучасні бойлери добре теплоізольовані, подібно до термоса. Це означає, що після нагрівання вода протягом тривалого часу зберігає свою температуру. За ніч вона може знизитися лише на 5-7 градусів.

Якщо ж вимкнути бойлер з розетки, то наступного ранку йому доведеться витрачати значно більше електроенергії, щоб нагріти весь об’єм води знову. Це пов’язано з тим, що нагрівання холодної води потребує більше енергії, ніж підтримка вже гарячої. Отже, вимкнення бойлера на ніч може призвести до зворотного ефекту: замість економії, ви витрачатимете більше електроенергії.

Як правильно користуватись бойлером, щоб не витрачати зайву електроенергію

В умовах нестабільної роботи електромережі та зростання цін на енергоносії, економія ресурсів стає особливо актуальною. Ось кілька простих порад, як економити електроенергію та гарячу воду, використовуючи бойлер.

Переведіть бойлер в економний режим

Більшість сучасних бойлерів мають економний режим, який обмежує нагрів води до 55°C. Це дозволяє значно скоротити споживання електроенергії, адже різниця температур між холодною та вже нагрітою водою стає меншою.

Правильно підберіть об’єм бойлера

Не варто купувати бойлер більшого об’єму, ніж вам дійсно потрібно. Для однієї людини достатньо 30-50 літрів, для двох – 50-80 літрів, а для родини з 3-4 осіб – 80-100 літрів. Чим менший бойлер, тим менше електроенергії він буде споживати.

Встановіть бойлер в теплому місці

Розміщуйте бойлер в теплому приміщенні, подалі від протягів та вікон. Це допоможе зменшити теплові втрати та економити електроенергію.

Регулярно чистіть бойлер від накипу

Накип на ТЕНах бойлера знижує його ефективність та збільшує споживання електроенергії. Тому рекомендується чистити бойлер від накипу щонайменше раз на рік.

Використовуйте термостат

Термостат дозволяє встановити бажану температуру води в бойлері. Це допоможе вам уникнути її перегріву та зайвого споживання електроенергії.

Чи треба вимикати бойлер, під час поїздки

Відповідь залежить від тривалості вашої відсутності:

  • Короткочасна відсутність (до 2 тижнів): економія буде незначною, адже більшість енергії витрачається на підігрів холодної води, що надходить до бойлера.
  • Тривала відсутність (більше 2 тижнів): вимкнення бойлера суттєво скоротить споживання електроенергії.

Як правильно тимчасово вимкнути бойлер

Щоб вимкнути бойлер, важливо дотримуватись правильної послідовності дій:

  1. Зупиніть блок програмного управління, якщо він є.
  2. Вимкніть водонагрівач від електромережі.
  3. Перекрийте кран на трубі гарячої води, яка йде до пристрою.
  4. Закрийте кран подачі холодної води на пристрої.
  5. Якщо потрібно скористатися гарячою водою із централізованої системи, відкрийте відповідний кран подачі.

Зазвичай зливати воду з бака не рекомендується, за винятком випадків, коли бойлер розташований у приміщенні без опалення. Якщо в такому приміщенні температура повітря падає нижче 5⁰C, бажано злити воду не тільки з бойлера, а й з трубопроводу. Це необхідно, оскільки замерзла вода, розширюючись при кристалізації, може пошкодити як бак, так і труби.

Чому не слід зливати воду з бойлера

У більшості випадків без вагомої причини зливати воду з бойлера не потрібно. Ось декілька прикладів таких ситуацій.

Якщо водонагрівач довго не використовувався і вода в ньому застоялася, найпростіше рішення – відкрити “гарячий” кран і злити необхідний об’єм води. Це варто робити кожні 2-3 місяці при тривалому простої.

Коли водонагрівач підлягає гарантійному обслуговуванню, користувачам не рекомендується виконувати будь-які дії самостійно, оскільки це може стати підставою для анулювання гарантії.

Варто також пам’ятати, що бак може швидше заіржавіти, якщо його спорожнити і залишити під впливом повітря та невеликої кількості вологи. Те ж саме стосується ТЕНа: повністю занурений у рідину ТЕН має набагато менше ризиків окислення та перегорання.