18-річний плавець з Дніпрв здобув "золото" на Чемпіонаті Європи з плавання на дистанції 200 м на спині

Опубликовано Треплов Валерий - сб, 22/06/2024 - 14:03
1

Попри війну українські спортсмени продовжують прославляти нашу країну за її межами. Дніпрянин Олександр Желтяков виграв Чемпіонат Європи з плавання на дистанції 200 м на спині, повідомляє «Наше Місто».

Це перша перемога нашого спортсмена на змаганнях серед дорослих. Олександр також встановив новий рекорд України на цій дистанції – дніпрянину вдалося фінішувати  з результатом 1:55.39 хв.

Попередній рекорд, до речі, також належав Олександру – на цьому чемпіонаті Європи він покращив його на 0.4 секунди.

Олександру 18 років, він дев’ятиразовий призер юніорських чемпіонатів Європи, має у своєму активі два «золота» континентальної першості. Наш земляк є володарем декількох національних рекордів України.  Наприкінці 2023 року Желтяков посів четверте місце на дистанції 200 метрів на спині, при цьому встановивши національний рекорд. Він здолав цю дистанцію за 1:50.25. Минулого року юний українець здобув дві олімпійські ліцензії у плаванні на 100 та 200 метрів на спині, де Україна не була представлена на Олімпійських іграх упродовж 12 років.