Як «Бітлз» вплинули на розвиток року?

Опубликовано redakcia.gc - пт, 05/08/2022 - 16:31
Beatles

The Beatles – символ сучасної рок-культури та музичної індустрії. Вони назавжди змінили музичний світ, адже започаткували новий на той момент стиль – рок. А ще це найпопулярніший музичний бренд в історії. За час існування гурту було продано понад 1 мільярда платівок по всьому світу.

1

Коротка історія виникнення гурту

Beatles – британський рок-гурт, який зробив величезний внесок у розвиток і популяризацію як рок-музики, так і рок-культури в цілому. Ця четвірка з Ліверпуля стала одним з найяскравіших феноменів світової культури 60-х років XX століття. Поява «Бітлз» асоціюється з поп-культурою та музичною індустрією 20 століття. Знаменита четвірка зробила революцію у звуці, стилі та підході до популярної музики та відчинила двері рок-н-ролу для нової хвилі британських рок-гуртів. Внесок музичного гурту у розвиток рок-музики можна порівняти з внеском онлайн казино у розвиток віртуальних азартних розваг: появу нової епохи у музичному світі важко уявити без “бітлів”, а появу інтернет-розваг без віртуальних клубів.

Джон Леннон заснував гурт в 1957 році, назвавши її «Quarry Men». Пізніше він запросив Пола Маккартні, який привів із собою Джорджа Харрісона. Незабаром Рінго Старр замінив ударника Пітера Беста і найпопулярніший в історії гурт став реальністю.

2

7 цікавих фактів про легендарний гурт The Beatles

  • Музичний гурт вперше виступив на сцені 16 січня 1957 року у клубі Cavern. Саме у цей день відзначається Всесвітній день The Beatles.
  • До складу групи увійшли найталановитіші музиканти: Джон Леннон, Пол Маккартні та Джордж Харрісон. За кілька років до них приєднався ще один майбутній “бітл” — Рінго Старр.
  • Ніхто не може сказати точно, звідки походить назва гурту. Багато шанувальників вірять, що Джону Леннону подобалася назва Crickets (так називалася група Бадді Холлі). Інші вважають, що вплив мала банда Beetles з фільму Марлона Брандо «Дикар», причому Леннон змінив назву на Beatles, щоб відобразити приналежність гурту до стилю біт.
  • The Beatles випустили 13 офіційних студійних альбомів та 211 пісень.
  • Всесвітню популярність групі принесла композиція Please Please Me, яка вийшла 1963 року.
  • Цікаво, що саме Джон Леннон та Пол Маккартні написали перший хіт для своїх основних конкурентів – Роллінг Стоунз. Композиція "I Wanna Be Your Man" вийшла в 1963 році, діставшись до 12 місця в британських хіт-парадах.
  • У лютому 2008 року НАСА на честь свого ювілею та 50-річчя гурту провела трансляцію до космосу пісні бітлів Across the Universe.
  • У 80-ті роки офіційна влада СРСР не дозволила Маккартні провести концерт. 24 травня 2003 року він таки виступив на Червоній площі з піснею «Back in the USSR».
  • 8 грудня 1980 року Леннона застрелили біля його будинку в Нью-Йорку, 29 листопада 2001 року Харрісон помер від раку легенів. Маккартні та Стар живі і продовжують займатися музикою.

А ще цікаво те, що учасники гурту познайомились на прийомі у дантиста, який підсипав у чашки з чаєм ЛСД. Також музиканти неодноразово зізнавались, що приймають марихуану.

Теги