У партії «Пропозиція» заявляють про політичний тиск через систему державного нагляду за місцевим самоврядуванням

Опубликовано Татьяна Кобылева - пн, 14/09/2020 - 19:51
У партії «Пропозиція» заявляють про політичний тиск через систему державного нагляду за місцевим самоврядуванням

Спроби змінити систему державного нагляду за органами місцевого самоврядування – це неприкритий тиск провладної коаліції на своїх політичних опонентів напередодні місцевих виборів.

Нездатність органів державної влади використовувати законні механізми нагляду не може бути приводом для порушення Конституції та узурпації повноважень. Політична партія «Пропозиція» вимагає від влади припинити тиск на місцеве самоврядування.

Про це йдеться в заяві політсили.

«Намагання створити слідчу комісію у парламенті, яка займатиметься розслідуванням рішень місцевого самоврядування, що мають ознаки порушення законодавства, конфлікту інтересів та корупційних діянь, – це пряма спроба залякування  політичних конкурентів», – кажуть в партії.

У політсилі пояснюють, що сама ідея створити ТСК для розслідування невизначеного кола кейсів суперечить змісту тимчасових слідчих комісій, який міститься у Законі України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».

«ТСК створюється для розслідування конкретного питання на підставі повідомлень про порушення Конституції або законів України конкретними особами, органами державної влади або місцевого самоврядування (пункт 2 статті 4 Закону). Створення ж даної комісії спрямоване не на розслідування конкретних, вже скоєних зловживань, а проти місцевого самоврядування як такого», – йдеться в документі.

У «Пропозиції» наголошують, що намір наділити додатковими наглядовими повноваженнями місцеві державні адміністрації, що дасть їм змогу призупиняти або відміняти рішення органів місцевого самоврядування  без рішення суду, – це  грубе порушення Конституції України.

«У статті 144 Основного Закону чітко сказано, що «рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду». Нагляд за дотримання законодавства покладено на прокуратуру України. Але Конституційний Суд у своєму  рішенні від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 роз’яснив, що звернутися до суду і оскаржити рішення органів місцевого самоврядування можуть не тільки прокурори, але й інші громадяни, оскільки це гарантовано їм Конституцією», – розповідають в партії.

У «Пропозиції» переконані: в органів державної влади насправді достатньо механізмів контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування.

«Їх нездатність ефективно використовувати ці механізми не більше ніж некомпетентність, і в жодному разі не може бути приводом для розширення повноважень виконавчої влади в обхід Конституції», – кажуть в політичній силі.    

             Партія «Пропозиція» вимагає від центральної влади припинити спроби узурпації повноважень в обхід Конституції України в частині державного нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування.

 «Вимагаємо зупинити системний терор по відношенню до місцевого самоврядування та припинити ганебну практику зловживання владою у вигляді використання державних органів для досягнення політичних цілей», – підкреслили в «Пропозиції».

Нагадаємо, 4 вересня відбувся з’їзд політичної партії «Пропозиція», на якому було прийнято рішення про участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Політсила висуває своїх кандидатів у 97 містах і 109 ОТГ. «Пропозиція» уже присутня в 21 області. На з’їзді також було затверджено програму, з якою політсила іде на ці місцеві вибори, та маніфест «Наша пропозиція для України».

«Пропозиція»

Теги