СБУ затримала російську агентку, яка шпигувала за бойовими літаками та шукала ППО у Дніпропетровській області

Опубликовано Треплов Валерий - ср, 03/04/2024 - 17:21
Дніпро

СБУ затримала російську агентку, яка шпигувала за бойовими літаками та шукала ППО поблизу Кривого Рогу. Про це повідомляє "Дніпро Оперативний".

Контррозвідка Служби безпеки України затримала шосту учасницю агентурної мережі фсб, яку було викрито на початку цього року. Тоді у Дніпропетровській та Донецькій областях затримали п’ятьох російських агентів. Однієї зі зрадниць виявилася інженерка оборонного заводу та чиновниця міськради Донеччини. 

Затримана агентка намагалася намагалась виявити військові аеродроми та місця базування української ППО поблизу Кривого Рогу. Також жінка слідкувала за напрямками польотів бойової авіації української армії. 

При виявленні потрібних об’єктів зловмисниця мала зафіксувати їх геолокації на електронних картах і відзвітувати до фсб. 

У СБУ зазначають, що зрадниця – місцева мешканка та ідеологічна прихильниця рашизму. Вона потрапила у поле зору окупантів у жовтні 2023 року через свою подругу, яка була учасницею ворожої групи та зараз перебуває під вартою.

Під час обшуків у помешканні жінки вилучили мобільний телефон із доказами її листувань з агресором. Затриманій повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Російській агентці загрожує довічне ув’язнення.