Проєкт будівництва траси Н-31 у Дніпропетровській області
Компанія “Автомагістраль-Південь” повідомила про активне ведення робіт на трасі Н-31 “Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка”. Для підсилення будівельних робіт на об’єкті перекинули 250-тонний кран Liebherr LTM 1250-5.1 з телескопічною стрілою довжиною 60 метрів, який здатен піднімати вантажі на висоту до 108 метрів.
Залучене обладнання та масштаби робіт
- Використовуються гусеничні крани, палебійні машини і бурове обладнання для влаштування паль.
- Будівництво штучних споруд почалося після завершення робіт з дорожнього покриття.
- Паралельно ведуться роботи на чотирьох із п’яти запланованих тунельних шляхопроводах для сільгосптехніки.
Перший тунель довжиною 30 метрів із внутрішніми розмірами 6×4,5 метра перебуває на фінальній стадії монолітного будівництва. Також тривають роботи на двох транспортних розв’язках з встановленням залізобетонних та буронабивних паль.
Історія та перспективи будівництва
Перша ділянка швидкісної траси Н-31 у межах Дніпропетровської області відкрилася для руху в 2022 році. Однак будівництво другої черги довжиною 30 кілометрів було призупинено через початок повномасштабної війни. Через це транспорт змушений користуватися старою дорогою, що погіршує її стан і створює небезпеку для місцевих мешканців.
До 2021 року на другій черзі виконано значний обсяг робіт: знято родючий шар ґрунту, влаштовано виїмки до 12 метрів, насипано понад 1,4 млн куб. метрів ґрунту, змонтовано 27 водопропускних труб, побудовано тунелі та шляхопроводи.
Наразі будівництво відновлено, здійснюється насипання земляного полотна, влаштування щебеню, цементного шару та асфальтобетонного покриття, добудова тунелів, гідроізоляція труб і облаштування бортового каменю.
Компанія планує частково відкрити проїзд цією ділянкою до кінця року, навіть із деякими обмеженнями.
