Інгулецький ГЗК на Дніпропетровщині може припинити роботу

Опубликовано Треплов Валерий - чт, 13/06/2024 - 10:27
о

Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат, що належить Групі Метінвест, може бути змушений припинити роботу через урядове рішення №611. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на GMK center.  

Згідно з нещодавно ухваленою постановою Кабінету Міністрів, промислові підприємства зобов’язані 80% електроенергії для своїх потреб купувати та імпортувати з-за кордону. Ця нова норма ставить під загрозу зупинки Інгулецький ГЗК, адже його виробничі потужності не дозволяють імпортувати такі обсяги електроенергії.

«Збільшення квоти на імпорт електроенергії до 80% потреб підприємств змушує їх купувати більше електроенергії з-за кордону. Це, в свою чергу, штучно загострює конкуренцію на аукціонах з розподілу міждержавних перетинів, що призводить до невиправданого зростання цін на імпортну електроенергію. Ситуація стає критичною, адже вже до прийняття нового рішення ціни на електроенергію в пікові години сягали 160-200 євро за МВт-год. Підвищення цих цін несе серйозну загрозу для української промисловості», – йдеться в листі директора ІнГЗК Ігоря Тонєва до прем’єр-міністра та низки голів парламентських комітетів.

За словами керівництва, витрати на електроенергію на ІнГЗК сягають 51% від загальної собівартості видобутку залізної руди. Зростання цін на електроенергію може призвести до значного подорожчання виробництва та втрати конкурентоспроможності підприємства.

«Придбання імпортної електричної енергії у розмірі 80 % від власного споживання стає недосяжним для ПРАТ “ІнГЗК” через зависоку ціну, що може призвести до повної зупинки комбінату. Лише внаслідок зупинки одного ПРАТ “ІнГЗК” виробництво залізорудної продукції в Україні скоротиться на 2,7 млн тонн, що приведе до падіння ВВП на 4 млрд грн, втрати 0,7 млрд грн податкових надходжень та близько $150 млн валютної виручки», – сказано в листі.

Сповільнення роботи гірничо-металургійної галузі спричинить ланцюгову реакцію та негативно вплине на експорт металопродукції та економіку в цілому.