Дніпровський кавун не поступається херсонському – місцевий фермер з Дніпровського району. Цьогоріч Віталій Копильцов вперше вирощує смугастих. Глобальне потепління призвело до того, що баштанні вийшли не гіршими за ті, що ростуть у південних регіонах України.
Село Кам’яне, Дніпровський район. Пан Віталій щодня приїжджає на баштан і перевіряє, як стигнуть кавуни. Цього року фермер вперше вирішив посадити смугастих.
«Два роки у нас в Україні така ситуація, цінова політика на зернові і масляні культури низька, Херсонщини, Криму немає. І вирішили посадити баштан для того, щоб більше заробити коштів», — розповів Віталій Копильцов, співвласник фермерського господарства «Діоніс-К».
Баштанні не ростуть самі по собі. Аби досягти бажаного результату, треба докласти чимало зусиль.
«Посіяли, потім раз пропололи вручну, збили бур’ян,потім пропололи міні-трактором міжряддя, а потім ще раз пропололи рядочки вручну. Також підбризкували, підкормлювали його, селітру, карбоніту сюди не кидали, при посіві кинули комплексне добриво, щоб не було нітратів», — пояснив Віталій.
Кавуни на одинадцяти гектарах землі – різні. Від зовсім маленьких, до вже стиглих здорованІв. Ще тиждень, і їх продаватимуть по 10 гривень за кілограм.
«Агроном сказав, виростили, плоди є, тепер головне – ринок збуту. Продамо, підрахуємо, а потім зрозуміємо рентабельно чи нерентабельно. Головне, що сходи отримали, кавун в’яжеться, бджоли його опиляють», — сказав Віталій.
За словами фермера, на Дніпропетровщині нині така ж сама погода, як і на Одещині та Херсонщині. Тому кавуни теж будуть солодкими.
«В цьому році зима були три дні, до мінус 15 градусів, а зима буда у плюсі – 0, +5. Потім почались ранні посівні роботи. Кавун любить сонце, головне, щоб він розложився, опилився»,— розказав Віталій.
Тваринки вже спробували кавуни і дещо зіпсували їх. Але для Віталія це – гарний знак.
Окрім цього фермер вирощує пшеницю, ріпак, соняшники і кукурудзу. Як аномальна спека.
Джерело: ДніпроТВ