Завдання влади – дати молоді повноваження, щоб вони відчули себе агентами змін – пропозиціонерка

Опубликовано Дарья Звягина - чт, 03/02/2022 - 17:10
колтунова

Членкиня Кропивницької молодіжної ради Катерина Колтунова під час засідання ПРОпозиціонери Клубу висловила пропозиції щодо того, як організувати роботу з молодим поколінням, аби залучити її представників до активної участі у владі.

Вона розповіла, що роботу молодіжної ради в Кропивницькому поновили минулої осені за ініціативи міського голови і співзасновника партії «Пропозиція» Андрія Райковича. Вирішили взяти на озброєння той інструментарій, який дає законодавство. І через молодіжну раду впливати на формування ефективної політики в місті щодо молоді: визначати потреби і пріоритети, складати план дій, проводити дослідження, висувати конкретні пропозиції. Для цього створили два активних майданчики. А розпочати вирішили з просвітництва, розповіла депутатка від «Пропозиції»:

«Основою для того, щоб захищати свої кордони, свій суверенітет, свою державність і свої умови життя має бути патріотичне виховання молоді. Але не таке, що «ось давайте, сідайте, зараз будемо патріотично виховуватися». Все має бути органічним, інтегрованим в комунікаційні заходи, події, фестивалі. Щоб люди не відчували того, що їм це «насаджується». Щоб у них не виникало питань: нащо бути волонтером, нащо йти на війну, нащо ви працюєте депутатом міської ради, якщо не отримуєте зарплату? В Кропивницькому, наприклад, пласт, який формує патріотичну складову, – ветерани і добровольці україно-російської війни, молоді люди, віком 30-35 років», –  зауважила Катерина Колтунова.

А от наступним кроком, на її думку, має стати забезпечення реальної участі молоді у прийнятті владних рішень.

«Завдання влади – дати молоді повноваження, щоб вони відчули себе агентами змін, що вони реально можуть впливати на життя в своїй громаді, в своєму оточенні, де вони навчаються, спілкуються, займаються творчістю. Натомість влада отримає два безперечних бонуси. По-перше, делегувавши молоді реалізацію молодіжної роботи, вона розділить з нею відповідальність за результати. При цьому молодь зможе реалізувати те, що їй дійсно цікаво і потрібно. По-друге, виконуючи проекти і завдання в громаді, молоді люди отримують важливі навички, завдяки яким вони стають активними учасниками суспільних процесів, а не лише користувачами послуг. Це стане в нагоді молодим лідерам в їхній подальшій діяльності у будь-якій професійній сфері: чи в бізнесі, чи в політиці, чи в громадському секторі», – резюмувала пропозиціонерка.