У Дніпрі біля проспекту Науки планують збудувати новий житловий комплекс

Опубликовано Треплов Валерий - чт, 30/05/2024 - 11:02
Дніпро

У Дніпрі планують збудувати новий житловий комплекс. 10 травня оновлений проєкт представив архітектор Михайло Аліпов на засіданні архітектурно-містобудівної ради, – пише «Наше Місто» з посиланням на gorod.dp.ua.

Новий проєкт зводитимуть на перехресті вулиць Архітектора Олега Петрова (колишня Чернишевського) та Бригадної. Цьогоріч він зазнав доопрацювань після зауважень профільному управлінню міністерства культури, адже на цій ділянці розташовані п’ять історичних будівель.

«Ми розробили проєкт, який максимально шанобливо ставиться до історичного середовища, зберігає цінні будинки, які зберігають атмосферу старої садибної забудови Катеринослава. При цьому новий об’єкт органічно взаємодіє з сусідньою “сталінкою”, з якою наш комплекс, до того ж матиме спільний двір і виїзд. «Погравши» зі ступеневістю комплексу, ми не втратили акценту на кутовій частині з історичним об’єктом», – розповідає архітектор Михайло Аліпов.

Новий житловий комплекс з торговими та розважальними об’єктами з’явиться біля проспекту Науки (колишнього проспекту Гагаріна). Проєкт передбачає збереження та інтеграцію 5 фасадів старовинних особняків до складу новобудови. Два з них будуть реставровані, а три, що знаходяться у гіршому стані, розберуть та відновлять.

Над історичними фасадами на два поверхи буде збудовано стилобат нового ЖК. Висота забудови буде зростати вглиб кварталу: частина комплексу, що виходить на вулицю Архітектора Петрова, буде 7-поверховою, а найвища частина сягатиме 13 поверхів.

Житловий комплекс включатиме 199 однокімнатних квартир та 9 апартаментів. Також тут буде 246 паркувальних місць, 4 магазини, нормативні майданчики та 7 офісних приміщень.